چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۶

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 456 هزار نفر از مردم این استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. به گزارش خبرنگار…

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 456 هزار نفر از مردم این استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد “دکتر حجت‌الله انصاری” در جمع خبرنگاران افزود: افرادی که تحت پوشش هیچ کدام از بیمه‌های درمانی نیستند می‌توانند با مراجعه به کافی‌نت‌ها و مراکز پیشخوان خدمات دولت با مراجعه به سایت سازمان بیمه سلامت ثبت‌نام کنند.

وی اظهار کرد: شروع ثبت‌نام از اول اردیبهشت سال جاری آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد که تا پایان روز هفتم اردیبهشت 5263 نفر در طرح رایگان بیمه سلامت ثبت‌نام کردند که شرایط متقاضیان از طریق ارسال پیامک به آنها اطلاع داه می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 456 هزار نفراز مردم این استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که اگر بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، بانک‌ها، شرکت نفت و سایر ادارات را در نظر بگیریم کل جمعیت استان به نوعی از خدمات بیمه برخوردار هستند.

انصاری عنوان کرد: بیش از 850 نفر از بیماران خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که صدور دفترچه به صورت رایگان و کارت مخصوص این بیماران مهمترین خدمات بیمه سلامت استان به این افراد ارائه است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین سیاست دولت در سال جدید اولویت دادن به نظام سلامت است، خاطرنشان کرد: در صورت تحقق اختصاص بخشی از درآمدهای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت، بخش سلامت ارتقا و هزینه درمان از دوش مردم برداشته خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با اجرای سیاست جدید دولت کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موظف خواهند شد که تمامی داروها، لوازم و تجهزات پزشکی، پروتزهای استاندارد مورد تایید وزارت بهداشت درمان را تهیه کنند تا افراد مجبور نشود برای تهیه این اقلام به بیرون از بیمارستان مراجعه کند.

انصاری با اشاره به اینکه از دیگر مزایای دفترچه بیمه سلامت، رایگان بودن تزریقات و پانسمان در مراکز بهداشتی و درمانی است، اظهار کرد: تعداد 420 موسسه درمانی طرف قرارداد این سازمان هستند که این موسسات به بیمه شدگان خود در بیمارستان‌ها، کلنیک‌های و داروخانه‌ها خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در پایان اضافه کرد: بیش از 20 دفتر پیشخوان خدمات دولتی در استان کار چاپ و صحافی دفترچه‌های بیمه سلامت را انجام می‌دهند که ماهیانه 20 هزار جلد دفترچه توسط این دفاتر چاپ می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *