دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۱

به گزارش خبرنگاراقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از  شانا، در حالی که امروز وارد چهارمین روز تابستان شدیم برق برخی از نقاط  تهران…

به گزارش خبرنگاراقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از  شانا، در حالی که امروز وارد چهارمین روز تابستان شدیم برق برخی از نقاط  تهران چندین ساعت در روز قطع می‌شود.
 
حمید چیت چیان، وزیر نیرو که ١٤ اردیبهشت ماه امسال در نشست علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود به نمایندگان گفته بود:”با اقدامات انجام شده در وزارت نیرو امسال مشکل آب و برق نداریم.”
 
وزیر نیرو همچنین در آن جلسه به کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت برق اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه در دو سال گذشته سرمایه‌گذاری در  بخش برق کاهش پیدا کرده با کمبود برق مواجه بودیم.
 
چیت چیان با بیان اینکه از شهریور ٩٢ تا به امروز ١٣٨٤ مگاوات نیروگاه جدید به صنعت برق وارد شده است،افزود: از هم‌اکنون تا دو ماه آینده یعنی تا اوایل تابستان ١١٦٨ مگاوات نیروگاه جدید وارد صنعت برق می‌شود که باید اشاره کرد ٨٠٨ مگاوات نیروگاه تا پایان سال وارد مدار خواهد شد اما، ذکر این نکته مهم است که باید سالانه ٥ هزار مگاوات برق وارد مدار شود.
 
وزیر نیرو تصریح کرد: در طول چند ماه گذشته با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد نیروگاه‌های جدیدی با سرعت هر چه بیشتر به صنعت برق وارد می‌شود که در پنج سال آینده بالغ بر ٣١ هزار مگاوات برق به صنعت برق وارد می‌شود که از این مقدار یک چهارم کل ظرفیت به عهده دولت است اما، در حال حاضر با کمبود ظرفیت تولید برق مواجه هستیم که در این دو سال نیازمند اعمال سختگیرانه مدیریت مصرف برق هستم تا این دوره بحرانی را پشت سر بگذاریم.
 
قطعی برق در حالی اتفاق می‌افتد که بسیاری از شهروندان  خود را برای جیره‌بندی آب آماده کرده بودند و هیچ آمادگی برای قطعی‌های گسترده برق آن هم در ابتدای روزهای تابستان نداشتند.
 
سید زمان حسینی، مدیرعامل توزیع برق تهران هم پیش از آغاز تابستان با تاکید بر تامین به موقع برق مشترکان تهرانی گفت: در پیک مصرف تابستان امسال، برق قطع نمی‌شود و از تمام توان فنی و مالی خود برای عدم خاموشی در سال ٩٣ استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *