جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۲

در حالی که ذخیره آب در برخی سدها از جمله دز، کارون 3 و 4 در شرایط عالی و به میزان بالای 90…

در حالی که ذخیره آب در برخی سدها از جمله دز، کارون 3 و 4 در شرایط عالی و به میزان بالای 90 درصد است، ذخیره آب 46 سد از جمله دوستی (تامین کننده آب مشهد) و لار (تامین کننده آب شرق تهران) به کمتر از 40 درصد رسید.

به گزارش مهر بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته 37 سد از جمله شهید عباسپور، البرز، دز، پیشین، ایلام، آغ چای، کوثر، بافت، کینه ورس و کارون 3 و 4 که 27 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین 90 تا 100 درصد حجم مخزن موجودی آب دارند.

همچنین 36 درصد از سدهای کشور کمتر از 40 درصد پُرشدگی دارند. حجم آب 46 سد کشور از جمله سدهای استقلال، دوستی، لار، کرخه، پانزده خرداد و وشمگیر تا پایان هفته گذشته به کمتر از 40 درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

حجم آب 24 سد از جمله سدهای سفیدرود، شهید رجایی، ارس، زیردان و کرج که 12 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، تا پایان هفته گذشته بین 70 تا 90 درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

براساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، 27 سد کشور در حال حاضر بین 50 تا 70 درصد پُرشدگی دارند که از آن جمله می توان به سدهای گاوشان، گتوند علیا، تهم، شمیل و نیان، گلستان 2، اکباتان و کمال صالح اشاره کرد که 18 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند.

همچنین در پایان هفته گذشته 18 سد از جمله رئیسعلی دلواری، ماملو، ستارخان، گلستان و علویان که 7 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین 40 تا 50 درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.