سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۳

وی افزود: رمضان، از بهترین ماه‌ها و روزهای آن از بهترین روز‌ها و ساعات آن از بهترین ساعات است و به برکت این…

وی افزود: رمضان، از بهترین ماه‌ها و روزهای آن از بهترین روز‌ها و ساعات آن از بهترین ساعات است و به برکت این ماه نفس کشیدن در این ماه برای روزه دار تسبیح تلقی می‌شود و اعمال خیر و عبادت مقبول خداوند خواهد بود، دعا‌ها در این ماه به هدف اجابت می‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری گفت:در روایت است که پیامبر(ص) می‌فرمایند: اگر مردم می‌دانستند که چه خیر و برکتی در ماه رمضان است هر آئینه آرزو می‌کردند که همه سال ماه رمضان باشد.

وی افزود: پرده‌های جلوی چشم ما موجب می‌شود که حقایق عالم را نتوانیم درک کنیم، چقدر خداوند در ماه رمضان به بندگانش عنایت می‌کند و درهای رحمت در شب اول ماه رمضان به روی همه باز می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: این رحمت ویژه، ماه رمضان است، مهمان بودن در این ماه در پیشگاه خداوند و در کنار خوان نعمات الهی به این نیست که به مهمانی میوه و غذا و آب مهمان شده باشیم و خداوند متعال بندگان را در مهمانی اطعمه و اشربه پذیرایی نمی‌کند چرا که این مهمانی در طول سال برای همه مردم و موجودات گسترده است.

وی گفت: دوست و دشمن – مؤمن و کافر، فاسق و منافق همه و همه در طول سال از مهمانی خدا بهره‌مند هستند اما در ماه مبارک رمضان ضیافت‌الله برای بندگان خاص خدا می‌باشد و اغیار در کنار این خوان جایی ندارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری گفت: تلاوت یک آیه قرآن در این ماه مبارک مانند یک ختم قرآن است و همچنین افطاری دادن بسیار ثواب فراوان دارد، هر کسی می‌تواند به اندازه توان ولو اینکه یک دانه خرما باشد افطاری دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: رسول گرامی اسلام(ص) در پاسخ امیرالمؤمنین که پرسید، افضل اعمال چیست؟فرمودند: بهترین کار و شایسته‌ترین اعمال در این ماه اجتناب از حرام و گناهان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.