یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۴

خسرو کریمی پناه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز در اولین روز از هفته جهاد کشاورزی سه پروژه شامل…

خسرو کریمی پناه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز در اولین روز از هفته جهاد کشاورزی سه پروژه شامل پرواربندی گوساله، صنایع تبدیلی و تکمیلی و احداث باغ به بهره برداری رسید.

وی گفت: واحد پرواربندی 50 راسی گوساله در شهر قلعه در زمینی به مساحت دو هزار و 500 مترمربع یکی از پروژه هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.

به گفته وی این واحد دامپروری ظرفیت تولید سالانه 20 تن در سال را دارد و برای دو نفر اشتغال ایجاد کرده است.

کریمی پناه گفت: این واحد پرواربندی با اعتباری افزون بر دو میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و بخش خصوصی راه اندازی شده است که یک میلیارد و 500 میلیون ریال آن از تسهیلات بانک سپه بوده است.

وی افزود: در شهرستان قروه 162 واحد پرواربندی صنعتی، 164 واحد نیمه صنعتی و 312 هزار واحد دامی به صورت سنتی وجود دارد.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان قروه اظهار کرد: سالانه افزون بر پنج هزار تن محصول دامی در بخش دامپروری شهرستان قروه تولید می شود.

به گفته وی هشت هزار بهره بردار در بخش دامپروری در شهرستان قروه وجود دارند که 324 نفر در بخش پرواربندی صنعتی به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

کریمی پناه با اشاره به سطح کشت انواع محصولات باغی گفت: در شهرستان قروه از 167 هزار هکتار اراضی منطقه دو هزار و 200 هکتار سطح زیر کشت باغات رفته است.

امام جمعه قروه نیز در آیین افتتاح این پروژه گفت: امام راحل توجه ویژه ای به بخش کشاورزی داشتند و مجموعه جهاد کشاورزی یک مجموعه موفق نظام جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام صفر علی احیاء از عدم سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران انتقاد کرد و افزود: ایجاد صنایع تیدیلی و کارخانه در شهرستان قروه بویژه در بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است تا مواد به صورت خام از این شهرستان خارج نشود.

به گفته وی کشاورزان می توانند بخشی از درآمد خود را در راستای ایجاد صنایع تبدیلی هزینه کنند و بعد به صورت تعاونی مردم سهام را بخرند و مرکز صنایع تبدیلی در کشور تشکیل دهند.

حجت الاسلام احیا تاکید کرد: کشاورزان با پرداخت زکات علاوه بر برکات به مال و اموال انسان ها باعث ایجاد امنیت روحی و روانی در جامعه می شوند.ک/2

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.