یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۴

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در شش ماه نخست امسال 469 هکتار از مراتع سطح استان در20 مورد طعمه حریق شد…

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در شش ماه نخست امسال 469 هکتار از مراتع سطح استان در20 مورد طعمه حریق شد که این میزان در مدت مشابه سال قبل 488 هکتار و33 مورد بوده است.

“بهمن اسکندری”، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، از انعقاد قرارداد با ساکنان محلی برای مقابله با حریق و مشارکت در این امر برای سال آینده خبر داد و گفت: در این راستا برای دهیارانی که عملکرد موفقی داشته باشند، هدایای نقدی درنظر گرفته خواهد شد.

وی با اعلام اینکه میزان خسارت ناشی از حریق در شش ماهه نخست سال 92 نزدیک به 500 میلیون تومان بوده که در شش ماه نخست امسال 478 میلیون تومان برآورد شده، سهل‌انگاری، کوتاهی چوپانان و صاحبان مزارع در کنترل و اطفای حریق‌های ایجاد شده برای پخت غذا، گرم شدن یا از بین رفتن آثار زراعت‌های قبلی را دلایل عمده آتش‌سوزی‌ها در مراتع سطح استان بیان کرد.

این مسئول از تجهیز یگان منابع‌طبیعی به تجهیزات و امکانات مبارزه با حریق با همکاری مدیریت بحران استان خبر داد و عنوان ‌کرد: آموزش همگانی برای مقابله با حریق باید از طریق رسانه عمومی اتفاق بیفتد.

اسکندری ادامه داد: یکی از مشکلات اداره منابع‌طبیعی استان زنجان کمبود نیروی انسانی است که امیدواریم این کمبود با همکاری مسئولان تامین شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.