سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۲

به گزارش ایرنا ، علی اصغر مونسان که دوشنبه درشبکه سیمای مرکز کیش سخن می گفت، افزود: در این فرصت زمانی 16 پروژه…

به گزارش ایرنا ، علی اصغر مونسان که دوشنبه درشبکه سیمای مرکز کیش سخن می گفت، افزود: در این فرصت زمانی 16 پروژه در بخش های عمرانی و زیربنایی ، 9 طرح در حوزه امور شهری اجرایی شد.

به گفته مهندس مونسان با جذب این مبلغ دو ممیز سه میلیون متر مربع به فضاهای گردشگری و تفریحی کیش افزوده خواهد شد که تاثیر زیادی در رونق گردشگری جزیره خواهد داشت.

* افزایش گنجایش 20 هزار مترمکعبی مخزن آب شرب

وی با اشاره به قدیمی بودن سیستم لوله کشی آب در جزیره و اتلاف آب گفت : حدود 47 درصد آب به همین دلیل اتلاف می شد ازاین رو تلاش شد تا با انجام اصلاحات این میزان به 37 درصد کاهش پیدا کند ، امیدواریم این میزان به 27 درصد کاهش یابد .

مونسان در مورد افزایش گنجایش 20 هزار مترمکعبی مخزن آب شرب جزیره نیز اظهار داشت : با این افزایش میزان آب شرب ذخیره شده به 50 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

این مقام مسوول به موضوع ایجاد تصفیه خانه 10 هزار متر مکعبی فاضلاب در جزیره کیش اشاره کرد و توضیح داد : با بهره برداری از این تصفیه خانه در آینده ای نزدیک 7 هزار متر مکعب آب پسماند بدست آمده به فضای سبز اختصاص پیدا می کند .

* افزایش 50 درصدی تولید برق در نیروگاه کیش و رفع مشکل تولید برق تا سال 95

مونسان از افزایش بیش از 50 درصدی ظرفیت تولید برق در نیروگاه کیش اشاره کرد و گفت: با راه اندازی دو واحد نیروگاهی با ظرفیت 75 مگاوات مشکل تولید برق در کیش تا سال 1395 مرتفع شده است.

وی در مورد نصب پست های جدید برق گفت: شش پست جدید برق با هزینه افزون بر 800 میلیارد ریال در رینگ اصلی انتقال برق نصب شده که هزینه های انتقال برق از این طریق کاهش یافته است .

وی تاکید کرد : برای حل مشکل برق امروز کلنگ نیروگاه دوم کیش با حضور اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در جنوب جزیره به زمین زده می شود و از این طریق ظرفیت تولید برق نیز افزوده خواهد شد.

* بهره برداری از فرودگاه جزیره هندورابی تا پایان سال

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به آغاز عملیات عمرانی در جزیره هندورابی در ماه های پایانی سال گذشته اشاره کرد و گفت: تهیه طرح جامع توسعه این جزیره با استفاده از مشاورین ایرانی و خارجی در دستور کار است .

وی با بیان اینکه ریاست محترم جمهوری برای توسعه سریع جزیره هندورابی تاکید کرده اند افزود: همزمان با تهیه طرح جامع مجموعه های پیشنهادی سرمایه گذاری در این جزیره مورد ارزیابی قرار می گیرد و قرار است بر اساس وعده مهندس ترکان به رییس جمهوری فرودگاه این جزیره تا پایان سال به بهره برداری برسد .

*راه اندازی موزه کیش تا بهمن ماه امسال

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه موزه کیش تا بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد گفت : عملیات عمرانی پروژه نماد و موزه کیش روند خوبی را طی می کند و قرار است در این مجموعه علاوه بر موزه ، سالن آمفی تئاتر 250 نفره و چهار گالری نیز احداث شود .

*ساخت پارک شهر در زمین باز پس گرفته شده

مونسان درمورد احداث پارک شهر نیز گفت :بازپس گیری زمین واگذار شده و احداث پارک شهر در این مکان در مدت زمان کوتاه اقدام ارزشمندی بود که با استقبال کیشوندان روبرو شده است ،ساخت شهر بازی کیش در فضای جانبی این پارک یکی از اقدامات مورد توجه است ،این شهر بازی در زمینی به مساحت 60 هزار متر مربع در حال احداث است و امیدواریم در ابتدای سال تحصیلی به بهره برداری برسد.

* افزایش 45 هکتار فضای سبز

مونسان در خصوص میزان افزایش فضای سبز کیش افزود: در مدت 8 ماه گذشته 45 هکتار به فضای سبز کیش افزوده شده که میزان فضای سبز کیش را با ده درصد افزایش به 445 هکتار افزایش داده است.

* افزایش ظرفیت بندرگاه کیش و پهلوگیری کشتی های 12 هزار تنی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد به بهره برداری پایانه مسافری بندرگاه کیش در نوروز امسال اشاره کرد و گفت : این پایانه در مساحتی به وسعت 12 هزار مترمربع و با ظرفیت پذیرش یک و نیم میلیون مسافر سالیانه به بهره برداری رسیده است .

مونسان در مورد اجرای عملیات لایروبی بندرگاه کیش نیز گفت : با پایان یافتن این عملیات امکان پذیرش کشتی های 12 هزار تنی درآینده ای نزدیک فراهم می شود.

* مقابله با بورس بازی مسکن

مونسان با بیان اینکه در حوزه مسکن مواردی از بی انصافی را شاهدیم گفت : در حالی که عرضه مسکن چند برابر تقاضا است اما قیمت ها بی دلیل بالاست بنا براین، نیاز است سود جویی ها در این عرصه مهار شود .

وی افزود: ساخت یک هزار واحد مسکونی برای استفاده نیروهای شاغل در هتل ها و واحدهای صنعتی و کارمندان ادارات مختلف در دستور کار قرار گرفته است .

مونسان خواستار همکاری مشاورین املاک جزیره کیش برای ساماندهی بازار مسکن شد و افزود : معاملات مسکن باید با سود منطقی همراه باشد ؛ با اجرای طرح کد رهگیری در آینده نزدیک معاملات مسکن تحت کنترل قرار خواهد گرفت.

* مذاکره با دانشگاه صنعتی شریف برای حفظ کشتی یونانی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه ریزی انجام شده برای حفظ کشتی یونانی خبر داد و گفت: مذاکراتی با دانشگاه صنعتی شریف برای حفظ و نگهداری کشتی یونانی انجام شده است.

*توجه به بهداشت و درمان با دعوت از پزشکان متخصص

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسیدگی به حوزه درمان را یکی از اولویت های خود درمنطقه دانست و گفت : در مدت زمان کوتاه ، بیمارستان کیش با افزایش ظرفیت از 32 به 64 تخت و تامین و خرید دستگاههای پزشکی مانند اکوکاردیوگرافی، سنجش تراکم استخوان، سونوگرافی، لاپاراسکوپی، الکتروشوک، سنگ شکن، همودیالیز، آندوسکوپی و تجهیزات آزمایشگاهی و دعوت از پزشکان متخصص و مدیریتی توانمند، توانست درجه یک ممتاز از وزارت بهداشت را اخذ کند.

*ارائه جنس با کیفیت دربازار

مونسان با یاد آوری اینکه کیش در گذشته به محل ارائه اجناس با کیفیت مشهور بوده است گفت : اگر ما از این مساله دور شویم خریداران به بازارهای رقیب می روند ، ارائه جنس با کیفیت یکی از مولفه های توسعه تجارت در کیش است در این راستا نیاز به یک همکاری دو طرفه داریم .

* افتتاح پارک خانواده در روز عید فطر

احداث پروژه باغ راه با دروازه های هشت شهر ایران و با توجه به قومیت های مختلف ایران از میدان سعدی تا هرمز جزیره کیش به طول چهار کیلومتر و عرض متوسط 20 تا 150 متر همراه با آبنما، احداث کمپ بحران و نصب 600 سکوی چادر در کنار مصلی، بازسازی 13 باب مدرسه، افتتاح پارک خانواده در روز عید فطر با پیش بینی فضای خانه فرهنگ و آبنماهای موزیکال متفاوت از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اجرای سازمان منطقه آزاد کیش است که مونسان به آنها اشاره کرد.

1630** 1641/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.