جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۹

فرماندار شهرستان سمنان، گفت: همزمان با هفته دولت 48 پروژه عمرانی، در این شهرستان به بهره برداری می رسد خبر داد. به گزارش…

فرماندار شهرستان سمنان، گفت: همزمان با هفته دولت 48 پروژه عمرانی، در این شهرستان به بهره برداری می رسد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حسن سعدالدین، در نشست خبری به خبرنگاران افزود: این پروژه‌ها با 201 میلیارد و 249 میلیون ریال در بخشهای مختلف اجرا شده است.

نرخ بیکاری در سمنان 5.5 درصد است

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهرستان سمنان 5.5 است اظهارکرد: البته بر اساس اعلام رسمی مسوولان ذیربط در استان، آمار جویندگان کار در شهرستان بواسطه مهاجرپذیری سمنان بالا است.

وی از ثبت نام بالغ بر 5000 در سامانه جویندگان کار سمنان خبرداد و اظهارکرد: بالغ بر 2700 نفر از افراد به واحدهای مختلف معرفی و مشغول کار شدند.

کودکان کار و متکدی ندارد

سعدالدین با بیان اینکه سمنان کودکان کار و متکدی ندارد، اظهارکرد: معمولا هر چند وقت یکبار افرادی از استان های مجاور به سمنان می آیند و به تکدی گری می پردازند. البته از طریق بهزیستی، امور اتباع بیگانه و دیگر نهادهای مسوول این افراد جمع آوری می‌شوند. ضمن اینکه کودکان نیز به خانواده‌های آنها تحویل می گردند.

پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت

فرماندار سمنان، در ادامه با اشاره پروژه‌های قابل افتتاح این شهرستان در هفته دولت، هشت پروژه شهرداری، 16 پروژه توزیع برق، سه پروژه جهاد کشاورزی، دو پروژه شهرک صنعتی، سه پروژه تعاون و کار و رفاه اجتماعی و … است.

وی بهره برداری از مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کوی مدیران سمنان را از مهمترین این پروژه ها برشمرد و گفت: این مرکز در قالب مصوبات سفر رهبری اجرا و تجهیز شده است.

سعدالدین حجم اعتبارات عمرانی امسال در شهرستان سمنان را 77 میلیارد ریال اعلام و اظهارکرد: با استفاده از اعتبارات 135 پروژه عمرانی در این شهرستان در دست اجراست.

وی با اشاره به توانمندی‌های شهرستان سمنان در بحث گردشگری افزود: سمنان با وجود همه توانمندی‌هایی که در حوزه گردشگری دارد اما متاسفانه از نظر جذب گردشگر موفق عمل نکرده و عقب هستیم.

سعدالدین به مقایسه دو شهر یزد و سمنان پرداخت و اظهارکرد: یزدی‌ها در این بخش عملکرد بسیار خوبی داشتند و از این رو ما نیز می توانیم از آنها الگوبرداری کرده و در این حوزه ایجاد درآمد و اشتغال زایی کنیم.

فرماندار اظهارکرد: البته نوروز امسال تلاش‌هایی در سمنان صورت گرفت و خوشبختانه تا حدودی در جذب گردشگر در قیاس با سال های گذشته موفق تر بودیم. ضمن اینکه به این نتیجه رسیدیم که اگر برنامه ریزی و تلاش شود پتانسیل بالایی در استان و خصوصاً در شهرستان از این نظر وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.