جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر زمردیان ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سالروز آزاد سازی خرمشهر در سالجاری، 487…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر زمردیان ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سالروز آزاد سازی خرمشهر در سالجاری، 487 عنوان برنامه توسط 40 سازمان و نهاد در بخش های فرهنگی ، اطلاع رسانی ، هنری ، اجتماعی و عمرانی در استان همدان برگزار می شود.

وی بیان داشت: شهرستان همدان با اجرای 297 برنامه در سالروز آزاد سازی خرمشهر، بیشترین تعداد برنامه های اجرایی را به خود اختصاص می دهد و شهرستان های بهار و رزن با 33 برنامه و ملایر با 24 برنامه در ردیف های بعدی قرار دارند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان اظهار داشت: تبیین نقش مراجع ، روحانیون و اقشار مختلف مردم در آزاد سازی خرمشهر در 200 مسجد ، ساخت یک هزار و 65 دقیقه برنامه توسط صدا و سیما ، اجرای 16 برنامه برای کودکان و نوجوانان و برگزاری صبحگاه مشترک از جمله مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر در همدان است.

زمردیان گفت: تعبیر گذشت، ایثار و شهادت هشت سال دفاع مقدس باید امروزه در مقابله با دشمنان جنگ نرم به درستی به کار گرفته شود.

وی فتح خرمشهر را تنها فتح خاک ملت ایران ندانست و افزود: فتح خرمشهر فتح ارزش‌هایی بود که با شهادت چندین هزار شهید و هزاران آزاده و ایثارگر در راستای کسب مقاومت فتح‌الفتوح و اسیری 19 هزار نفر از نیروهای دشمن انجام شد.

زمردیان در ادامه سخنانش گفت: برای اولین بار در سطح کشور کتابخانه دفاع مقدس در حوزه کودک و نوجوان با 700 عنوان کتاب همزمان با سالروز حماسه فتح خرمشهر در همدان راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه  کتاب” غلام حسین باش” خاطرات حسین رفیعی جانباز 70 درصد و همرزم شهید چیت سازیان در هفته آینده رونمایی می شود، اظهار داشت:  در حال حاضر جنگ نرم دشمن آغاز شده و باید از تئوری ها و تاکتیک های مقابله با آن استفاده کرد و در این زمینه می توان از تجارب گرانبهای شهدا ، جانبازان و آزادگان استفاده کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان از برگزاری مسابقه بهترین تحلیل از عوامل شکست دشمن و حصول مدیرت جهادی جنگ تحمیلی ویژه خبرنگاران خبر داد و گفت: به سه روزنامه و خبرگزاری که بهترین تحلیل‌ها را از دوران دفاع مقدس داشته باشند جوایزی اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه همدان به عنوان پایلوت گردشگری دفاع مقدس شناخته شده است گفت: سال گذشته برای اولین بار تعدادی از سفیران و وابستگان نظامی کشورهای مختلف از باغ موزه دفاع مقدس همدان بازدید کردند.

زمردیان در پایان سخنانش با بیان اینکه یادمان شهدای دشت میشان همدان در ردیف یادمان های ملی کشور قرار گرفته است، ابراز داشت: هفت میلیارد ریال اعتبار برای احداث یادمان شهدای گمنام دشت میشان همدان اختصاص یافته است و در هفته دفاع مقدس امسال به بهره برداری می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *