پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران ؛ به گزارش واحد ارتباطات رسانه ای سازمان سینمایی  و هنرهای نمایشی دفاع مقدس،  با مشارکت…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران ؛ به گزارش واحد ارتباطات رسانه ای سازمان سینمایی  و هنرهای نمایشی دفاع مقدس،  با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان مستندی با موضوع سانحه ایرباس و مدت زمان 62 دقیقه تولید شده که این فیلم روز پنج شنبه مورخه 93/4/12 ساعت 16:15از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تمامی عوامل این فیلم از بچه های هرمزگان هستند و این فیلم یک کار صد در صد بومی ومتعلق به استعدادهای موجود در خطه جنوب است. نویسندگی و کارگردانی این کار بر عهده آقای محمود شهبازی و نام این فیلم”پرواز صبح یک شنبه” است.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی  در تاریخ12 تیر 1367 درحرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یو اس اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در آبهای نیلگون خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند.این سانحه از جنایت های بسیار تلخی است که دولت ایالت متحده آمریکا در حق مردم ایران روا داشته و متاسفانه تاکنون هیچ گونه عذرخواهی هم از ملت ایران نکرده است.

این سانحه از نظر میزان تلفات انسانی هفتمین سانحه مرگبار تاریخ است. دولت آمریکا هرگز مسئولیت این جنایت را نپذیرفت و هیچ‌ کدام از خدمه ناو وینسنس را  تحت پیگرد قانونی قرار نداد؛ ویل راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکا به جای اینکه محاکمه و تنبیه شود در پایان خدمت خود از دولتمردان آمریکا مدال شجاعت گرفت. همه این اتفاقات در دولتی رخ می دهد که به طور مرتب از دموکراسی و انسان دوستی دم می زند!

سانحه ایرباس  یکی  از جنایت هایی است که دولت آمریکا در حق مردم ایران روا داشته و ما با تشریح جزییات این سانحه در قالب فیلم های فاخر و ارزشمند می توانیم حقانیت خود را در قبال  دولت آمریکا به اثبات برسانیم. تاکنون تلاشهای خوبی در حوزه تولید فیلمنامه با موضوع حادثه ایرباس صورت گرفته که متاسفانه هیچ کدام به فیلم تبدیل نشده است. با ساماندهی این تلاشها می توان  فیلمی آبرومند با موضوع ایرباس را تولید و در سراسر دنیا اکران کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.