سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون بلغاری بعد از ظهر دوشنبه در همایش هفته استاندارد در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار…

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون بلغاری بعد از ظهر دوشنبه در همایش هفته استاندارد در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه استاندارد است که می‌توان به برخورداری استان از 50 آزمایشگاه همکار در استان اشاره کرد که در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند.

وی با تقدیر از تلاش های اداره کل استاندارد استان بوشهر، این اداره را از ادارات فعال توصیف کرد و خاطرنشان کرد: اداره کل استاندارد استان بوشهر در بخش کنترل کالاهای وارداتی فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است و جدیت خوبی را در این زمینه شاهد هستیم.

دبیر شورای عالی استاندارد ایران از کسب رتبه دوم کشور توسط استان بوشهر در سازمان های استاندارد در سطح کشور در سال 92 اشاره کرد و افزود: 20 میلیارد ریال در بخش اعتبارات به سازمان استاندارد بوشهر تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تقویت وجدان کاری در بخش تولید باعث رفع بسیاری از معضلات خواهد شد، تاکید کرد: باید همواره در این زمینه حرکت شود و شاهد تقویت آن باشیم.

بلغاری به جایگاه 28 سازمان استاندارد در بین160 کشور دنیا اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه تدوین استانداردهای بین‌المللی تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته است و در حال حاضر دبیرخانه پنج استاندارد در ایران قرار دارد.

وی یک از اولویت‌های سازمان استاندارد را بین المللی کردن گواهینامه های استاندارد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بخش عمده استانداردهای کشور برگرفته از استانداردهای بین‌المللی است که باید برای بومی‌سازی آنها تلاش کنیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.