سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۱

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: برای تکمیل عملیات اجرایی پنج پروژه ملی راهسازی استان، به حدود 8700 میلیارد ریال(870 میلیارد تومان) منابع…

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: برای تکمیل عملیات اجرایی پنج پروژه ملی راهسازی استان، به حدود 8700 میلیارد ریال(870 میلیارد تومان) منابع مالی از محل فاینانس خارجی(اعتبارات خارجی) نیازمند هستیم.

مهندس «علی بخش رستمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در گلستان، اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل بزرگراه نوکنده به جنگل گلستان، بهسازی و چهار بانده کردن محور آق قلا به گنبد، بهسازی راه شاهرود به محور شمال یا آزادشهر- شاهرود، بهسازی محور رامیان – شاهرود و بهسازی محور کردکوی – بندرترکمن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس پیوست یک قانون بودجه پیگیر تأمین این منابع هستیم، افزود: علیرغم وجود تنگناهای مالی اما تلاش شده که با رایزنی و پیگیری‌های مکرر و برای ایمن‌سازی و توسعه‌ی راه‌های استان، بخشی از عملیات پروژه‌های مذکور را از طریق منابع ملی و استانی اجرا کنیم اما برای تکمیل آنها به فاینانس‌های خارجی نیز، نیازمندیم.

به‌گفته‌ی وی، هم‌چنین نوید این از سوی وزارتخانه داده شده که از محل اعتبارات تملک دارایی و دیون، منابع مالی برخی پروژه‌های راهسازی تأمین شود که امید است تحقق یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه پروژه‌های یاد شده، اعتبارات ملی دارند، گفت: راه ابزار توسعه است و هر استانی که بتواند راه بیشتری به مراکز اقتصادی داشته باشد به توسعه نزدیک‌تر است.

به‌گفته‌ی رستمی، رسالت ما نیز این است که توقع نابجا در مردم ایجاد نکنیم و با مردم صادق باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *