شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۶

سلامت نیوز: بنیانگذار یکی از کمپانی‌های مطرح لوازم بهداشتی و محصولات مو مدعی شد طی پنج سال آینده دیگر کسی از شامپو استفاده…

سلامت نیوز: بنیانگذار یکی از کمپانی‌های مطرح لوازم بهداشتی و محصولات مو مدعی شد طی پنج سال آینده دیگر کسی از شامپو استفاده نخواهد کرد بلکه محصولات بی‌ضررتر و با کاربرد آسانتر جایگزین آن خواهند شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، «مایکل گوردون»،‌ موسس کمپانی «بامبل اند بامبل» از ایده جدید برای تولید شوینده‌های آینده خبر داد و گفت: علاقه شدیدم به نوآوری باعث شد به فکر تولید مجموعه جدیدی از محصولات بیافتم که در سلامت و نظافت موی سر تحول عظیمی ایجاد خواهند کرد.

محصول جدید که یک کرم پاک‌کننده مو است کف نمی‌کند و عاری از هر گونه سیلیکون، مواد پاک‌کننده و «سولفات سدیم لورت» است. این ترکیبات در اغلب شامپوها وجود داشته و سبب ایجاد احساس خشکی و سائیدگی موها می‌شوند. در واقع این ترکیبات شیمیایی خشک‌کننده هستند و باعث می‌شوند که موهای شما به نرم کننده،‌ انواع ماسک و تقویت‌کننده نیاز پیدا کنند.

به گزارش سایت اینترنتی «وایرد»، این مسئله باعث شد تا ایده استفاده از ترکیبات آبرسان و مغذی در کرم موی موردنظر به ذهن گوردون خطور کند. به دلیل استفاده از عصاره آلوئه ورا، گل رز، نعناع و روغن گل مغربی (پامچال شب) در تولید این محصول از مصرف سایر محصولات و شامپوها بی‌نیاز می‌شوید. طریقه مصرف این محصول بدین صورت است که مقداری از آن را روی موهای خیس مالیده و ماساژ می‌دهید و پس از چند دقیقه آبکشی می‌کنید. این محصول برای انواع موها حتی موهای رنگ شده نیز قابل استفاده است و اثرات قابل توجه آن پس از سه مرتبه استفاده، پدیدار می‌شود.

استفاده از این محصول همچنین در زمان نیز صرفه‌جویی می‌کند و در عین حال باعث به حداقل رسیدن مصرف شامپو می‌شود که این مسئله از سوی برخی متخصصان برای سلامت موها مفید اعلام شده است. علاوه بر این فرمول ساخت محصول جدید کاملا سازگار با محیط زیست بوده و باعث صرفه جویی در زمان، هزینه، منابع طبیعی و جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از مصرف ترکیبات سمی در تولید شامپوهای معمولی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *