سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر داود مقیمی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز اعلام کرد : سهم سرانه…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر داود مقیمی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز اعلام کرد : سهم سرانه درمان در استان های فارس و مازندران به واسطه اجرای طرح پزشک خانواده، بسیار مطلوب تر از سایر استان ها است .

وی ادامه داد : در سال 92 سرانه برنامه پزشک خانواده دو هزار و 750 تومان بود که از 501 نفر به بالاتر 10 درصد به آن اضافه می شد، یعنی به طور متوسط به ازای هر نفر جمعیت سه هزار تومان اختصاص می یافت.

به گفته این مقام مسوول اعتبار جدید در شبکه جامع و همگانی سلامت به ازای سه نفر نیروی اضافه شده به گروه پزشک خانواده، در نظر گرفته شده است.

سرپرست مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به بیان برخی از شاخص های اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه نیروهای جدید از محل خرید خدمت بخش خصوصی تامین خواهند شد، گفت: به ازای هر نفر یک میلیون و 750 هزار تومان اعتبار دیده شده است و به ازای هر مرکز بهداشتی درمانی با 12 هزار و 500 نفر جمعیت تحت پوشش، 65 میلیون تومان اعتبار اضافه به استان های فارس و مازندران پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه قرار بود این طرح در یک شهر از هر استان کشور اجرایی شود، گفت: با توجه به اجرایی شدن طرح پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران و وجود زیرساخت ها، مقرر شد طرح در تمام شهرهای این دو استان اجرا شود.

مقیمی همچنین گفت : امسال بیش از 250 میلیارد ریال برای اجرای طرح شبکه جامع و همگانی سلامت به استان فارس اختصاص داده می شود.

وی اضافه کرد : علاوه بر اعتباراتی که سازمان های بیمه ای به طرح پزشک خانواده اختصاص داده اند، بین 70 تا 80 میلیارد تومان از دو هزار و 27 میلیارد تومان بودجه طرح پزشک خانواده، به استان فارس اختصاص خواهد یافت. ک/2

677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.