پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۵

به گزارش اداره آب و فاضلاب استان اصفهان، « هاشم امینی » روز چهارشنبه میزان آب شرب مشترکین این شرکت را حدود 14…

به گزارش اداره آب و فاضلاب استان اصفهان، « هاشم امینی » روز چهارشنبه میزان آب شرب مشترکین این شرکت را حدود 14 متر مکعب در ثانیه اعلام کرد و افزود: بمنظور تامین آب شرب مشترکین شرکت آب و فاضلاب اصفهان در سالجاری، 112 محل برای حفر چاه های بحران نقطه یابی شد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد، مجوز حفر 76 حلقه چاه صادر شده است، افزود: از این تعداد، حفاری 50 حلقه چاه پایان یافت و دو حلقه چاه دیگر نیز در حال حفاری است.

امینی به میزان آبدهی حفر چاه های بحران در سطح استان اصفهان اشاره کرد و گفت: برآوردهای انجام شده از مجموع آبدهی چاه های پمپاژ شده بیانگر آبدهی یکهزار و 200 لیتر در ثانیه می باشد که به طور متوسط آبدهی هر چاه 24 لیتر برثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان مجموع عمق چاه های حفاری شده را بیش از هفت هزار و 360 متر اعلام کرد و افزود: متوسط عمق هرچاه 150 متر است.

وی به تجهیز 27 حلقه چاه حفاری شده و سیستم گندزدایی آن اشاره کرد و گفت: از 27 حلقه چاه تجهیز شده، 19 حلقه به شبکه توزیع آب شرب متصل و وارد مدار بهره برداری شده است.

امینی، هدف از حفر این چاهها را جبران کمبود سه متر مکعب آب در ثانیه اعلام کرد و افزود: به دلیل عدم جاری بودن رودخانه زاینده رود و عدم استحصال چاه های فلمن ، با کمبود سه متر مکعب در ثانیه آب شرب مواجهیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل حفر چاههای اضطراری در نقاطی خارج از حریم رودخانه زاینده رود که از لحاظ غنی بودن منابع آب زیر زمینی از ظرفیت بالقوه برخوردارند، در دستور کار قرار گرفت .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان توزیع عادلانه آب را از اهداف دیگر حفر این چاه ها بیان کرد.

وی هزینه انجام شده برای حفر چاه های اضطراری را بیش از 140 میلیارد ریال اعلام کرد.

د / 7148/ 7132

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.