شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۰

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث فرهنگی، صنایع…

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اقبال عباسی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه مردم ایران علاقه زیادی به سفر و گردش دارند، افزود: در روزعید و طی روزهای تعطیلات بیش از 10 میلیون نفر به استان اردبیل سفر کرده‌اند این تعداد مسافر حدود 10 برابر جمعیت استان بوده ولی خدماتی که به مسافران ارائه می‌شود افزایش نداشته است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌باشد، گفت: کمبود نان، اماکن اقامتی و سایر اقلام مورد نیاز از جمله مشکلات استقبال از مسافران بود.

وی توجه به بخش گردشگری و استقبال مناسب از گردشگران را در رشد اقتصادی موثر دانست و افزود: طرد سرمایه گذار و برخورد نامناسب با گردشگر نمی‌تواند مشکلات اشتغال و درآمدزایی گردشگری استان را حل کند.

عباسی نگاه دولت تدبیر و امید به بخش توسعه گردشگری را نگاهی مثبت عنوان کرد و بر بهره‌گیری از امکانات در راستای توسعه اقتصاد گردشگری در استان تاکید کرد.

در ادامه کریم حاجی زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این آیین ماموریت مدیران میراث فرهنگی را تنظیم ارگانیک سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد و گفت: هزاران میلیارد اطلاعات فنی در مباحث فرهنگی و تاریخی وجود دارد که این مباحث نیازمند بازنگری و بازشناسی است.

وی با یادآوری اینکه صنایع دستی از جمله حوزه‌هایی است که مورد غفلت واقع شده و باید با مهندسی در این بخش به محدودیت‌های محیطی پایان دهیم، خاطرنشان کرد: نگاه تخصصی به بخش‌های مختلف میراث فرهنگی و صنایع دستی در استفاده بهینه از این ثروت ارزشمند با اهمیت خواند.

در این مراسم از یحیی نقی زاده مدیرکل سابق میراث فرهنگی و گردشگری استان تقدیر و کریم حاجی زاده به عنوان مدیر کل جدید معرفی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.