پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۱:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدي ظهر پنج شنبه در بازدید از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با بيان اينكه…

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدي ظهر پنج شنبه در بازدید از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با بيان اينكه در حال حاضر 104 هزار واحد مسكن روستايي در این استان وجود دارد اظهار داشت: از اين تعداد 53 هزار و 581 واحد مسكن روستايي معادل 50 درصد این واحدها تاکنون مقاوم سازی شده اند.

وي با اشاره به تعيين سقف سهميه به استان به منظور استفاده از تسهيلات طرح ويژه مسكن روستايي افزود: بر اين اساس مقام سازي واحدهاي مسكن روستايي باقي مانده در يك بازه 10 ساله انجام خواهد شد.

محمدي در خصوص سهميه استفاده از تسهيلات طرح ويژه مسكن روستايي به خراسان شمالي اضافه کرد: امسال با سهميه اي كه تخصيص داده شده پنج هزار واحد مسكن روستايي در شهرستان های هشت گانه خراسان شمالی مقاوم سازي خواهند شد.

اين مسئول تسهيلات طرح ويژه مسكن روستايي را 150 ميليون ريال با سود پنج درصد اعلام كرد و از  روستاییان خواست تا برای استفاده از این تسهیلات اقدام کنند.

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامی استان گفت: يكي از مشكلات مسكن روستايي خرسان شمالي پايين بودن كيفيت مصالح در آنها است و به همين دليل نيز امكان مقاومت در برابر برخي سوانح طبيعي ندارند از اين جهت اين نهاد مقاوم سازي مسكن هاي غيرمقاوم را در دستور كار خود قرار داده است.

محمدی اظهار داشت: علی رغم این که مشکلات حوزه روستایی در این استان بسیار زیاد است اما در زمینه اعطای تسهیلات به منظور مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، بانک های خراسان شمالی همکاری مناسبی با بنیاد مسکن استان در راستای پرداخت به موقع تسهیلات داشته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.