سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش خبرگزاری مهر، علي محمد ذوالفقاري در جلسه توديع ومعارفه قائم مقام و معاونان حمایت و سلامت كميته امداد ضمن تبريك به…

به گزارش خبرگزاری مهر، علي محمد ذوالفقاري در جلسه توديع ومعارفه قائم مقام و معاونان حمایت و سلامت كميته امداد ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن سالروز آزادسازي خرمشهر و مبعث پيامبر اكرم (ص) افزود: درارائه خدمات بايد مناطق محروم در اولويت قرار گيرند.

وی ادامه داد: مشخص شدن وضعيت نيازهاي مختلف مددجويان موجب ارائه خدمات بهتر و برنامه ريزي اصولي در اين راستا خواهد شد

ذوالفقاری به بحث شبكه هاي نيكوكاري نيز اشاره داشت و گفت: بايد ببينيم هدف از تاسيس اين مراكز چيست؟معاون حمايت و سلامت كميته امداد كشور با بيان اينكه صرف فعاليت مراكز نيكوكاري بحث حامي يابي و يا فعاليت صرف به صورت يك شبكه سخت افزاري نيست، توضيح داد: يكي از فعاليت هاي اين مراكز بايد شناسايي نيازمندان باشد، چرا كه امداد هيچگاه به دنبال شناسايي نيازمند نبوده و اغلب افرادي كه به اين نهاد مراجعه مي كنند يا از طريق شخص خاصي معرفي شده و يا خودشان به امداد مراجعه كرده اند.

معاون حمايت و سلامت كميته امداد كشور با بیان اینکه مراكز نيكوكاري پيشخوان خدمات امداد هستند افزود: امروز شبكه هاي نيكوكاري ، حكم پيشخوان امداد را دارند.ذوالفقاري در ادامه با اشاره به طرح بحث مددكار محوري و تشريح فعاليت هاي مددكاران بيان كرد: مددكار بايد در هر زمان از حال مددجو آگاه باشد و براساس نياز آنها ارائه خدمات كند.

ذوالفقاری  با تاكيد بر دخالت خود مددجويان در حل مشكلات بيان كرد: با توجه به شرايط موجود بايد طرح هميار مددكار مورد توجه قرار گرفته و در اين راستا فعاليت كنيم.

استحكام اقتصادي خانواده‌ها و جلوگيري از بازگشت دوباره مددجويان به چرخه حمايتي از اهداف امداد است

قائم مقام كميته امداد كشور گفت: استحكام اقتصادي خانواده‌ها و جلوگيري از بازگشت دوباره مددجويان به چرخه حمايتي امداد از اهداف اين نهاد است.

سید محمد علی هاشمي در مراسم توديع و معارفه قائم مقام و معاونان قديم و جديد كميته امداد استان زنجان ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن سوم خرداد ماه و سالروز آزادسازي خرمشهر و گراميداشت ياد وخاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس اظهار كرد: 14 خرداد ماه سالروز ارتحال امام خميني (ره) شخصيتي است كه با دور انديشي ايشان شاهد فعاليت امداد در كشور طي بيش از سه دهه هستيم.

وي همچنين با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي ازسوي مقام معظم رهبري به سخنان سرپرست كميته امداد كشور در زمينه شعار سال اشاره كرد وگفت: كميته امداد رسالت سنگين و خطيري در عملياتي كردن فرمايشات مقام معظم رهبري دارد.

قائم مقام كميته امداد كشور با تاكيد برتعالي فكري وفرهنگي خانواده‌هاي تحت حمايت امداد و استفاده از ظرفيت فارغ‌التحصيلان اين نهاد در راستاي توانمندسازي بيان كرد: در حال حاضر مشكلات اقتصادي با مشكلات اجتماعي گره خورده است و در صورتي توانمندسازي خانواده‌ها حل مي‌شود كه بتوانيم آنها را در بحث تهاجم فرهنگي واكسينه كنيم.

اين مسئول كشوري در ادامه با اشاره به بحث ارائه آموزش‌هاي مهارتي به مددجويان اين نهاد و ايجاد اشتغال مولد براي جامعه هدف تصريح كرد: نبايد افرادي در جامعه تربيت شوند كه صرفا تحصيل كرده بوده و هيچ مهارتي ندارند.

هاشمي با تاكيد براستحكام اقتصاد خانواده وهمچنين جلوگيري از بازگشت دوباره مددجويان به چرخه حمايتي كميته امداد اضافه كرد: بايد ثبات نسبي در توانمندسازي جامعه هدف در امداد حاكم شده و از ارائه خدمات دائمي پرهيز كنيم.

وي بیان کرد: بايد با ارائه خدمات توانمندسازي پايدار در خودكفايي جامعه هدف تلاش كنيم، چراكه اگر استحكام مطلوب نباشد، اين خدمات سريع ازهم مي‌پاشد.

قائم مقام كميته امداد كشور در بخش ديگري از سخنان خود با مطرح كردن شبكه‌هاي نيكوكاري و ايجاد بيش از 2 هزار مركز نيكوكاري در سطح كشور بيان كرد: مراكز نيكوكاري بايد در راستاي واگذاري امور به خود مردم واستفاده از ظرفيت عظيم مردمي فعاليت داشته باشند.

اين مسئول كشوري در ادامه با اشاره به موضوع مددكار محوري و خدماتي كه بايددراين راستا انجام شود، توضيح داد: مددكاران در ارائه خدمات بايد به شرايط مددجويان توجه داشته و بازه زماني انجام مشاوره در بحث مددكاري بايد به اقتضاي مشكلات مددجويان باشد.

وي با اشاره به تغيير نيازهاي مددجويان در موقعيت كنوني در مقايسه با سال‌هاي اوليه تاسيس اين نهاد اضافه كرد: خدمات بايد به روز و بر اساس شرايط جامعه هدف ارائه شود.

هاشمي همچنين با تاكيد بر انجام سبک مديريت جهادي در ارائه خدمات با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: بايد همانند جبهه و جنگ عزم جهادي در فعاليت داشته باشيم.

اين مسئول ثبات حكومتي امروز كشور را ناشي از حركت جهادي در هشت سال دفاع مقدس اعلام كرد و افزود: سبک مديريت جهادي به منزله ارائه خدمات بي‌منت، هدفدار و تاثيرگذار است.

با حضور قائم مقام کمیته امداد کشور کمال حسنی با تو.دیع از سمت خود به عنوان قائم مقام جدید کمیته امداد استان زنجان منصوب و سید مسعود حسینی به عنوان معاون کمیته امداد استان زنجان معارفه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.