سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۴

رئیس شورای اسلامی شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملایر دارای چهار بخش، 15 دهستان و 202 روستاست که در حال حاضر…

رئیس شورای اسلامی شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملایر دارای چهار بخش، 15 دهستان و 202 روستاست که در حال حاضر حدود 50 روستا از نعمت آب شرب محروم‌اند و با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، “رضا زنگنه”، با اشاره به فعالیت چشمگیر انجام شده طی یک سال گذشته توسط شورای اسلامی شهرستان، گفت: مشکلات موجود در سطح روستاها را، شناسایی، جمع‌آوری و دسته بندی کردیم و به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، نمایندگان مردم ملایر در مجلس و شورای عالی استان، ارجاع داریم.

زنگنه اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای با امور برق ملایر منعقد شده تا مشکل برق رسانی به برخی روستاها مرتفع شود.

این مقام مسئول در ادامه، کم آبی و خشک شدن چاه‌ها و قنوات روستاهای ملایر را هشداری جدّی و بحرانی تهدید کننده دانست و گفت: از نزدیک به 25 روستایی که دارای مشکل آب آشامیدنی و آب کشاورزی بودند سرکشی و نشست‌های متعددی با جهاد کشاورزی به منظور حل مشکلات دامداران و کشاورزان برگزار کردیم.

به گزارش ایسنا؛ در ادامه نمایندگان شورای روستاها و بخش‌های ملایر، خشک شدن چاه‌ها و نبود آب آشامیدنی و کشاورزی را مهم‌ترین مشکل شهرستان دانسته و یادآور شدند: از زمان احداث سد کلان، 70 درصد روستاها در آستانه نابودی کامل قرار گرفتند و با کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *