یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۶

‌مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در استان نیازمند مقاوم سازی هستند. علی…

‌مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در استان نیازمند مقاوم سازی هستند.

علی روحانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی‌، اظهار کرد: در حال حاضر 50 درصد واحد‌های مسکونی روستایی در استان در قالب بیش از 50 هزار هزار واحد مسکونی نیازمند مقاوم سازی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به تعیین سقف سهمیه به استان‌، برای استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی‌،

مقاوم سازی این تعداد واحدهای مسکونی در بازه زمانی 10 ساله صورت می‌گیرد.

محمدی با اشاره به وجود بیش از 100 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان، عنوان کرد: تاکنون 53 هزار و 581 مورد از این تعداد واحدهای مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی شده‌اند.

وی یادآور شد: 43 هزار و 602 مورد از مجموع واحدهای مسکونی در مرحله اجرای فوندانسیون‌،39 هزار و 653 مورد نیز در مرحله نصب اسکلت و دیوار چینی بوده و برای 36 هزار و 81 واحد مسکونی نیز پایان کار اخذ شده است.

محمدی عنوان کرد: 17 هزار و 500 واحد مسکونی قبل از اجرای طرح ویژه مسکن روستایی بهسازی و بازسازی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که سهمیه استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی به نسبت جمعیت استان در کشور بیشتر است‌، امسال پنج هزار واحد مسکن روستایی در استان با استفاده از این تسهیلات مقاوم‌سازی می‌شوند.

محمدی با ذکر این که تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی مبلغ 150 میلیون ریال با سود پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله است، افزود: بیشتر روستاییان در سطح استان به دلیل عدم توانایی تامین وثیقه‌های مورد نیاز بانک‌های عامل از جمله ضامن دچار مشکل هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.