چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۱:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، حمیده ماحوزی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست برنامه ریزی بزرگداشت هفته کتاب در بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت…

به گزارش خبرنگار مهر، حمیده ماحوزی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست برنامه ریزی بزرگداشت هفته کتاب در بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برنامه‌های فرهنگی، هنری و دینی و تبلیغی مختلفی را به مناسبت این ایام در نقاط مختلف استان برگزار می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری ویژه برنامه‌های هفته کتاب در بوشهر، اضافه کرد: تلاش داریم به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های مناسبی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این مهم اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از اجرای برنامه‌های مختلف در شهرها و روستاهای استان بوشهر در این هفته خبر داد و افزود: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی 50 برنامه فرهنگی و هنری در سطح استان بوشهر برگزار می‌شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب در هفت شهرستان استان بوشهر

وی با تاکید بر لزوم تلاش برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، اذعان داشت: فاصله گرفتن از کتاب و پائین بودن میزان مطالعه عامل اصلی بسیاری از مشکلات جامعه است که باید کارهای بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

ماحوزی با بیان اینکه قیمت کتاب نباید باعث فراموش شدن مطالعه شود، تصریح کرد: همان‌گونه که دغدغه غذای جسم‌مان را داریم باید دغدغه خوراک روحمان را نیز داشته باشیم تا موارد نامطلوب دیگر، ذهن ما را پر نکند.

وی از برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان‌های گناوه، تنگستان، دیلم، دشتستان، دشتی، جم و عسلویه خبر داد و بیان داشت: از دیگر برنامه‌های این هفته می‌توانیم به اهدا کتاب به مدارس، مراکز دانشگاهی، مساجد و کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان اشاره کنیم.

برگزاری تجلیل از نویسندگان و کتابداران در سراسر استان بوشهر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از برگزاری تجلیل از نویسندگان و کتابداران در سراسر استان بوشهر خبر داد و افزود: زنگ کتاب و مطالعه در سراسر استان بوشهر نواخته خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری آئین رونمایی از کتاب در برخی شهرستان‌های استان خبر داد و بیان داشت: از برنامه‌های مهم دیگر در این هفته می‌توان به برگزاری مسابقات کتابخوانی در سراسر استان اشاره کرد.

لازم به ذکر است که 24 تا 30 آبان‌ماه به عنوان هفته کتاب و کتاب‌خوانی نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *