سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این گل زینتی بومی در مرکز تولیدات گل و گیاه شهرداری اردبیل پرورش و…

صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این گل زینتی بومی در مرکز تولیدات گل و گیاه شهرداری اردبیل پرورش و تکثیر یافته و بزودی کاشت آن در فضاهای سبز مرکز استان آغاز خواهد شد.

وی گل حنا را یکی از گل های ماندگار و متناسب با شرایط آب و هوایی اردبیل عنوان کرد و افزود: گل حنا از گل های بسیار زیبا برای فضاهای شهری است و در طول عمر خود از گل برگ های مستمر رنگی برخوردار است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه تخم و نژاد این گل ایرانی است، اما گل های تکثیری بومی سازی شده است، تاکید کرد که به دلیل زیبایی خاص این گل در کشور هلند فضاهای کیلومتری از آن کاشت می شود.

وی با بیان اینکه اردبیل تنوع گیاهی بالایی دارد، متذکر شد: البته نیاز است که این گونه ها شناسایی و بهترین گونه به لحاظ زیباشناختی و نیز تناسب با شرایط آب و هوایی پرورش و مورد استفاده قرار گیرد.

بدری در این خصوص خواستار ارتباط و همکاری بیش از پیسش مراکز علمی و دانشگاهی با مرکز تولیدات گل و گیاه شهرداری اردبیل شد.

وی همچنین از افزایش سرانه فضای سبز اردبیل به 7.5 مترمربع طی سال جاری خبر داد و ادامه داد: براساس مصوبات سال جاری شورای شهر اردبیل در خصوص توسعه فضای سبز امسال افزایش 1.26 درصدی سرانه فضای سبز اردبیل پیش بینی شده است.

شهردار اردبیل این میزان را هم اکنون 6.24 مترمربع اعلام کرد و یادآور شد: براساس مصوبات شورا توسعه فضای سبز برای سال جاری در مجموع 30 هکتار در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.