یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار عصر شنبه در نخستین جلسه شورای اداری جویبار وی یکی دیگر از برنامه های مهم استان…

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار عصر شنبه در نخستین جلسه شورای اداری جویبار وی یکی دیگر از برنامه های مهم استان در بخش کشاورزی را قرار دادن برنج مازندران بعنوان یک کالا در سبد غذایی مردم ایران عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بهترین محصول تولید شده در استان برنج است که با انجام این امر می توان کمک قابل توجهی به کشاورزان استان کرد.

مقام ارشد استان عرضه و تقاضا در بخش مرکبات را در استان ناهماهنگ خواند و افزود: در چند سال اخیر کشت مرکبات در استان بسیار بالا بوده و این موجب ناهماهنگی در بخش عرضه و تقاضا شده است.

فلاح توجه به بخش صادرات مرکبات را مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت: برای پیشرفت بخش شیلات و شهرک های صنعتی هماهنگی هایی با بانک های عامل صورت گرفته که در ارائه تسهیلات به این دو حوزه همکاری های لازم را داشته باشند.

وی از وجود 153 واحد صنعتی در شهرک صنعتی جویبار اشاره و اذعان داشت: از این تعداد فقط 60 واحد در حال فعالیت هستند که برای راه اندازی دیگر واحد ها باید اقدامات جدی صورت گیرد.

فلاح به 18 کیلومتر ساحل بکر شهرستان اشاره و افزود: امروز گردشگری نقطه تلاقی بین اقتصاد و فرهنگ است.

استاندار مازندران به شعار سال جاری مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: تمام مدیران استان باید در جهت منویات مقام معظم رهبری حرکت کنند.

وی با بیان اینکه در راستای شعار رهبری چهار کمیته اقتصادی، فرهنگی، مدیریت جهادی و عزم ملی تشکیل شده است، اظهارداشت: کارگروه های مختلفی در راستای این کمیته ها تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر حوزه فرهنگ بر اساس فرهنگ اسلامی شکل گیرد بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد، افزود: امروز کشور جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها مستقل است و این استقلال را مدیون خون شهدا می داند.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید با تفکر مدیریت جهادی استان را آباد کنیم، اذعان داشت: شهرستان جویبار در سه حوزه کشاورزی، صنعت و گردشگری دارای شاخصه های ممتازی است و برای توسعه این بخش ها باید جذب اعتبارات خوبی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.