سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۹

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی وندایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست سال جاری توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر…

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی وندایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست سال جاری توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهارداشت: در این مدت در استان قزوین 500 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشف هروئین 78 درصد، تریاک 46 درصد، شیشه 176 درصد و حشیش 500 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین ادامه داد: در دستگیری‌ها نیز در انهدام باندهای عمده قاچاقچیان مواد مخدر با 15 باند و 36 درصد افزایش، در دستگیری قاچاقچیان با 114 نفر و 57 درصد افزایش و دستگیری توزیع‌کنندگان با 250 نفر و 70 درصد افزایش روبه‌رو بوده‌ایم.

وندایی عنوان کرد: افزایش 28 درصدی دستگیری معتادان با یک هزار و 740 نفر نیز از دیگر آمار موجود شش ماهه نخست سال جاری است که در مجموع با دستگیری 106 نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اجرای چندین طرح مبارزه با خرده‌فروشان موادمخدر در استان قزوین گفت: این طرح با کنترل محورهای مواصلاتی استان به اجرا درآمده است و طرح جمع‌آوری معتادان متهاجر نیز در چند مرحله و در ماه‌های گذشته نیز اجرایی شد که دستاوردهای این اقدام کاهش 30 درصدی سرقت‌های خرد بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین عنوان کرد: با هماهنگی و مساعدت دستگاه‌های مسئول، استانداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، دستگاه قضایی، بهزیستی، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی طرح جامع جمعآوری معتادان پرخظر و کارتن خواب از اول مرداد ماه به مدت 20 روز اجرا شد و حدود 500 نفر از معتادان کارتن خواب جمع‌آوری شدند.

وندایی افزود: 3300 نفر از این افراد پس از غربالگری توسط گروه درمانی، به سه کمپ برای نگهداری معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد در حال حاضر در این کمپ‌ها دوران بهبودی خود را می‌گذرانند و انجام این طرح موجب پاکسازی محیط شهری و حاشیه شهرها و رضایت مردمی بوده است.

افزایش 85 درصدی کشف جرایم رایانه‌ای در استان قزوین

رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: کشف جرایم رایانه‌ای در استان قزوین به میزان 85 درصد افزایش یافته است.

مهدی مختاری‌نسب با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شش ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان فضای تولید و تبادل اطلاعات استان قزوین، در این مدت پرونده‌هایی در زمینه برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز، کلاهبرداری رایانه‌ای، مزاحمت‌های اینترنتی، هتک حیثیت، نشر دروغ، انتشار فیلم خانوادگی و خصوصی و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی کشف شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: در این خصوص 31 نفر از مجرمان سایبری مرتبط با این جرایم شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا استان قزوین عنوان کرد: همچنین سارق اینترنتی که اقدام به سرقت کارت عابر بانک کرده و با ایجاد رمز اینترنتی دوم اقدام به خرید از طریق پایانه‌های Pos و اینترنت می‌کرد دستگیر شد.

مختاری‌نسب تصریح کرد: افزایش دانش بهره‌برداری و برگزاری کلاس‌های آگاه‌سازی در سطح جامعه هدف ز اقداماتی است که پلیس فتا به صورت مستمر پیگیری می‌کند.

وی تکثیر و توزیع سی دی و بروشور آموزشی در راستا آگاه‌سازی از جرایم رایانه‌ای از دیگر اقدامات پلیس فتا برای پیشگیری از جرایم بوده است.

رئیس پلیس فتا استان قزوین از همه دستگاه‌ها و نهادهای سطح استان درخواست کرد: برای تحقق هرچه بیشتر امر پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی و کاهش جرایم رایانه‌ای همکاری لازم را داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *