جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک افزود: آمریکا و غرب باید…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک افزود: آمریکا و غرب باید از زیاده خواهی و فشارهای بیهوده در روند مذاکرات دست بردارند و با به رسمیت شناختن حقوق ایران، در فضای سالم و با نگاه مثبت در مذاکرات حضور یابند.

وی با بیان اینکه ملت مبارز ایران 10 سال در این مذاکرات صبور بوده و 10 سال دیگر نیز برای رسیدن به خواسته هایش تحمل می کند اظهارداشت: غرب بداند؛ اعضای تیم مذاکره کننده به هر قیمتی با آمریکا و 1+5 توافق نمی کنند و آنان بر ارزش های نظام و انقلاب پافشاری می کنند.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: ایران کوچکترین قدمی بر خلاف مصالح ملی کشور و ملت در مذاکرات 1+5 بر نخواهد داشت و غربی ها باید بدانند مذاکرات برمبنای ضوابط تعریف شده خواهد بود و زیاده خواهی و فشار در آن بی اثر است.

محکومیت اعمال غیرانسانی و جنایت های گروه تروریستی داعش

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن محکومیت اعمال غیرانسانی و جنایت های گروه تروریستی داعش افزود: اسلام دین صلح و حرمت به انسانهاست و  خشونت با اسلام در تضاد است و جای تاسف دارد با جنایت هایی  که داعش با ریختن خون بیگناهان و آواره کردن آنها انجام می دهد آمریکا نیز از آنها دفاع می کند.

خطیب نماز جمعه با تاکید بر اینکه جانیان بدانند ملت شریف ایران برای پاسداری از عتبات عالیات به خود تردیدی راه نخواهد داد گفت: مسلمانان در مقابل گروه های تروریستی ضد اسلامی از جمله گروه جنایتکار داعش متحد هستند.

گروه تکفیری داعش فرزند اسرائیل غاصب

وی گروه تکفیری داعش را فرزند اسرائیل غاصب دانست و گفت: اکنون که استکبار از تصرف سرزمین عراق توسط این گروه تکفیری ناکام مانده، در فکر تجزیه عراق به سه کشور ضعیف است تا برای همیشه خطری برای زیاده خواهی های استکبار نداشته باشند.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: فتوای شجاعانه اعلام جهاد کفایی توسط مرجعیت شیعه در عراق و داوطلب شدن چند میلیون نفر برای دفاع از سرزمین و ارزشهای دینی این توطئه استکبار را ناکام خواهد گذاشت.

وی گفت: با شکست توطئه های دشمنان اسلام در سوریه و حفظ جبهه مقاومت در این کشور ،کشورهای سلطه طلب با حمایت از تروریست های تکفیری بعثی در عراق برگ سیاه دیگری در حافظه تاریخی مردم منطقه ثبت کردند که با هوشیاری علمای شیعه و سنی این توطئه شوم هم محکوم به شکست است.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود فرارسیدن ماه بندگی و استعفار، ماه مهربانی و کرامت را یاداور شد و گفت: شب و روز این ماه عزیز سرشار از لحظه های معنوی برای تمسک به اهل بیت و رسیدن به ارامش و نزدیکی به خداست.

وی از مردم مومن خواست با حضور گسترده در نماز جمعه جماعت و مراسم جمع خوانی قرآن کریم بار دیگر شکوه بندگی و عبادت را در لحظات نورانی سحر و افطار به نمایش بگذارند.

آیت الله دری در ادامه هفته مبارزه با مواد مخدر و قوه قضاییه را یادآور شد و گفت: دستگاه قضایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ملجا وسرپناه مظلومان و سد استوار در برابر ستمکاران مفسدان است.

وی ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) گفت: ایشان زن بزرگواری بود که همه اموال خود را در راه اسلام هزینه کرد و اولین زنی بود که مسلمان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.