پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۰

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی گمرک استان یزد سید اصغر چاوشی زاده افزود: 56 کشور، هدف کالاهای صادراتی استان هستند…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی گمرک استان یزد سید اصغر چاوشی زاده افزود: 56 کشور، هدف کالاهای صادراتی استان هستند که عراق با سهم 55 درصد در رتبه اول قرار دارد .

وی با بیان اینکه 270 قلم کالا جزء کالاهای صادراتی استان یزد هستند، اظهار داشت: بیش از 98 درصد کالاهای صادراتی گمرک یزد در استان تولید می شود .

مدیرکل گمرک استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه برخی از کالاهای تولید استان از سایر گمرکات کشور صادر می شود از صادرکنندگان خواست ،استان مبدا تولید کالا را در تکمیل اظهارنامه قید کنند.

چاوشی زاده با اشاره به حمایت های متعدد گمرک استان یزد در جهت توسعه صادرات غیرنفتی گفت: گمرک استان در بین 118 گمرک کشور در رتبه 13 قرار دارد .

مدیرکل گمرک استان یزد افزود: با تمهیداتی که در گمرک استان اندیشیده شده است اکنون بسیاری از مواد اولیه واحدهای تولیدی بدون سپردن وجه نقد و تنها با سپردن ضمانتنامه بانکی که مدت آن از یک تا دو سال است وارد کشور می شود .

وی ادامه داد: اکنون ارزیابی بسیاری از کالاهای صادراتی در محل انجام می گیرد و کارشناسان گمرک در انبار واحدهای تولیدی نسبت به ارزیابی کالا اقدام می کنند .

چاوشی زاده کاهش هزینه های تولید و زمان صادرات کالا را از اهداف مهم اداره کل گمرک استان ذکر کرد و ادامه داد: اکنون بسیاری از کالاهای صادراتی استان که در مسیر سبز قرار می گیرد کمتر از 30 دقیقه ترخیص می شود.ک/1

7546/1968

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.