دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۶

پایگاه خبری انتخاب: درحالیکه به موعد دور جدید مذاکرات هسته ای نزدیک می شویم، اسرائیل نگران است که ایران به عنوان کشوری هسته ای…

پایگاه خبری انتخاب: درحالیکه به موعد دور جدید مذاکرات هسته ای نزدیک می شویم، اسرائیل نگران است که ایران به عنوان کشوری هسته ای از سوی جامعه بین المللی شناخته شود که این مسئله سبب تغییر معادلات بین المللی خواهد شد.

روزنامه الاخبار نوشت: دولت اسرائیل به دنبال رایزنی  و مذاکره با قدرت های جهانی است تا آنها را متقاعد به اتخاذ موضعی سخت در مقابل ایران کند.

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت: آخرین دور مذاکرات هسته ای در وین درحالی به اتمام رسید که ایران اعلام کرد، آمریکا مواضع تندی دارد اما ما مدارکی در اختیار داریم که نشان می دهد امریکا و تعداد از کشور پنج بعلاوه یک از مواضع خود عقب نشینی کرده و کوتاه آمده اند.

وی افزود: اسرائیل به شدت نگران است که امریکا و  دیگر کشورها در مورد برنامه غنی سازی ایران بی تفاوت باشند.

این مقام اسرائیلی اضافه کرد: قدرت های جهانی دو ماه پیش موضعی تند علیه برنامه غنی سازی ایران اتخاذ کرده بودند و تنها با حفظ 300 تا 500 سانتریفیوژ توسط ایران موافقت کرده بودند اما پس از اخرین دور مذاکرات اعلام کردند که حاضر به گفتگو در مورد تعداد بیشتری از سانتریفیوژها هستند.

وی ادامه داد: براساس اطلاعاتی که بدست ما رسیده، ایران می تواند بین 2000 تا 4000 سانتریفیوژ داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *