پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۶:۴۹

دبیر کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش گفت: هم اکنون در 45 درصد مبحث سرقت‌ها، معتادان نقش دارند. به گزارش خبرگزاری دانشچویان…

دبیر کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش گفت: هم اکنون در 45 درصد مبحث سرقت‌ها، معتادان نقش دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشچویان ایران‌(ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، عید محمد قلندرزهی در نشست اعضاء کمیسیون فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان بیان کرد: ریشه 65 درصد همسر آزاری، 30 درصد کودک آزاری و 55 درصد طلاق‌ها به مواد مخدر برمی‌گردد.

وی اظهار کرد: 25 درصد از قتل‌ها و 23 درصد از خشونت‌ها به مواد مخدر ارتباط دارند.

وی تصریح کرد: 53 درصد از نا امنی‌ها شامل اختلافات قومی و قبیله‌ای‌، قتل و گروگانگیری و غیره در استان سیستان و بلوچستان و این منطقه ریشه در تجارت مواد مخدر دارند.

دبیر کمیسیون مبارزه با مواد مخدر خاش با اشاره به تغییر الگوی مصرفی مواد مخدر از سنتی به صنعتی و گسترش مصرف انواع روان گردان‌ها گفت: از سه درصد مصرف مواد مخدر صنعتی کشور در سال 86 این رقم به بالای 26 درصد رسیده است و طیف گسترده‌ای از نسل جوان جامعه را به خود گرفتار ساخته است.

وی به بیان یک آمار نگران کننده از ایدز پرداخت و افزود: 46 درصد از افراد 25 الی 34 ساله جامعه از طریق تزریق مشترک مواد به این بیماری مبتلا شده‌اند که این موضوع 68 درصد از مجموع و کل موارد ابتلا به ایدز را به خود اختصاص داده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *