شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش ایرنا، مهرداد شعربافی روز شنبه در جمع اعضای شرکت های فعال معدنی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد افزود: با اختصاص اعتبارات…

به گزارش ایرنا، مهرداد شعربافی روز شنبه در جمع اعضای شرکت های فعال معدنی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد افزود: با اختصاص اعتبارات جدید امکان بیمه و صدور ضمانت نامه برای متقاضیان فعالیت های اکتشاف معدن افزایش می یابد.

وی سرمایه ثبت شده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی را تا پایان سال گذشته 680 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این صندوق می تواند تا هفت برابرسرمایه مالی خود برای فعالان بخش معدن در کشور بیمه نامه صادر کند.

عضو هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اظهار کرد: هم اکنون پنج هزار و 400 معدن فعال در کشور وجود دارد که یکهزار و 490 معدن از این تعداد از خدمات بیمه نامه اکتشافی و ضمانت نامه اعتباری برخودارند.

مدیرکل دفترامور اکتشافات معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست از آغاز فعالیت اکتشاف در اولین معدن ˈ مولیبدنˈ میانه در استان آذربایجان شرقی در نیمه اول امسال خبر داد.

اسدالله کشاورز افزود: بسیاری از معادن شاخص خاورمیانه در ایران و دراستان چهارمحال و بختیاری فعال است.

وی اظهارکرد: معادن سرب و روی در انگوران زنجان، مس سرچشمه در کرمان، سرب و روی در مهدی آباد یزد، تیتانیوم در کهنوج کرمان، مولیبدن میانه در استان آذربایجان شرقی و خاک نسوز در دوپلان چهارمحال و بختیاری از معادن شاخص خاورمیانه است.

معاون منابع انسانی و برنامه ریزی و عضو هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به همراه مدیر کل دفترامور اکتشافات معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی مشکلات فعالان بخش معدن چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده اند.

7361/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.