سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم امامی عصر سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت زیر ساخت های روستاهای این شهرستان تصریح کرد: در عین…

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم امامی عصر سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت زیر ساخت های روستاهای این شهرستان تصریح کرد: در عین حال مطالعه اجرای طرح هادی در 115 روستای دیگر نیز به پایان رسیده است.

وی افزود: تاکنون با نقشه برداری 18 هزار قطعه ملک روستایی به بیش از 14 هزار قطعه سند مالکیت روستایی صادر شده است.

فرماندار مشگین شهر مقاوم سازی مساکن روستایی را در این شهرستان یک ضرورت خواند و بیان داشت: 530 میلیارد ریال برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده و در صورت تقاضا پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرد.

امامی با بیان اینکه پنج هزار و 270 مسکن روستایی در این شهرستان مقاوم شده اند، اضافه کرد: مقاوم سازی در 180 روستای محروم شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه صحبت های خود طرح راه اندازی صندوق حمایت از توسعه کشاورزی را با هدف تقویت بخش کشاورزی روستاها دانست و گفت: این شهرستان قابلیت های کشاورزی ویژه داشته و زمینه حمایت از آن با راه اندازی صندوق فراهم می شود.

به گفته فرماندار مشگین شهر با هدف تجهیزمنابع برای سرمایه گذاری وحل مشکل نقدینگی بهره برداران تفاهم نامه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت ازکشاورزی وسازمان جهادکشاورزی استان به امضاء رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.