چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۴

ˈ علی پورحسینˈ روز سه شنبه در حاشیه شورای هماهنگی ثبت و احوال خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت نام و…

ˈ علی پورحسینˈ روز سه شنبه در حاشیه شورای هماهنگی ثبت و احوال خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت نام و ارائه کارت هوشمند به متقاضیان کار سختی است که نیازمند همکاری همه مسئولان دستگاهها می باشد.

وی افزود: افرادی که تاکنون کارت شناسایی ملی دریافت نکردند و افرادی که تغییر مشخصات سجلی داشته اند در اولویت دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

وی ادامه داد: تعهد این استان در سال جاری اخذ 32 هزار درخواست صدور کارت هوشمند ملی از سوی متقاضیان واجد شرایط می باشد.

وی گفت: در این راستا افراد واجد شرایط می توانند از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارند برای دریافت کارت هوشمند ملی با ارائه اطلاعات لازم ثبت نام کنند که این کار بهتر است از طریق دفاتر پیشخوان و ادارات پست انجام شود.

وی یادآور شد: صدور کارت ملی هوشمند همزمان با 22 بهمن ماه سال گذشته در سطح استان آغاز شده که تاکنون 1500 درخواست این کارت ارسال و به زودی کارت این متقاضیان تحویل می شود.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی، بالا بودن ضریب امنیتی را از ویژگی های کارت هوشمند ملی ذکر کرد و گفت: 12 اداره و نمایندگی ثبت احوال در استان وجود دارد که در هر کدام از این ادارات و نمایندگی ها ایستگاه های جمع آوری اطلاعات مراجعان برای ارائه کارت ملی هوشمند فعال است.

وی اضافه کرد: برای گسترش ارائه خدمات به ارباب رجوع در راستای ثبت نام دریافت کارت هوشمند ملی باید ایستگاه های جمع آوری اطلاعات در دستگاه های استان افزایش یابد تا زمینه های خدمات رسانی بیشتر به ارباب رجوع فراهم شود.

پورحسین افزود: برای راه اندازی هر دستگاه جمع آوری اطلاعات در استان برای صدور کارت هوشمند ملی، دو میلیارد ریال هزینه شده و سه میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.