پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۱

به گزارش ایرنا ˈرضا بهمن پورˈ چهارشنبه شب در نشست شورای اداری این استان گفت: تعیین این میزان جریمه برای خودروهای دولت از…

به گزارش ایرنا ˈرضا بهمن پورˈ چهارشنبه شب در نشست شورای اداری این استان گفت:

تعیین این میزان جریمه برای خودروهای دولت از سوی پلیس در حالی صورت گرفته که نفس استفاده از این خودروها تخلف بوده و حال آنکه جریمه ای نیز بر آن بار شده است.

وی تحمیل این هزینه به دولت را ناشی از تعلل و یا کوتاهی مدیران دستگاههای مزبور در نظارت بر زیرمجموعه خود دانست و خواستار دقت بیشتر برای پایان دادن به این وضعیت شد.

بهمن پور با اشاره به ماموریتی که از سوی نماینده عالی دولت در استان به او داده شده، گفت: مدیران دستگاههایی که خودروهای آنان جریمه شده تا پایان خردادماه امسال مهلت دارند متخلفان استفاده از خودروهای دولتی را شناساسی و نسبت به دریافت جریمه از آنان اقدام کنند.

وی با تشکر از همکاری فرماندهی انتظامی خراسان شمالی در این بخش گفت: از این پس بار مالی تحمیل شده به دولت از سوی دستگاهها شامل جرایم، هزینه های مصرفی، هزینه تصادفات و لطماتی که از این ناحیه به بیت المال خورده در هر سه ماه جمع بندی و با متخلفان برخورد می شود.

استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست بر واگذاری مدیریت برخی از اماکن فرهنگی و ورزشی به بخش خصوصی تاکید و بیان کرد: این اقدام بستر را برای مشارکت و حضور بیشتر بخش خصوصی در عرصه فعالیت های اجتماعی فراهم می کند.

ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ افزود: از سویی با سپردن بخشی از کارها به بخش خصوصی، بخش دولتی فراغت بیشتری یافته و می تواند انرژی خود را بر حوزه نظارت و راهبری امور متمرکز کند.

امام جمعه بجنورد نیز با اشاره به شعار امسال مدیریت جهادی را در دو بعد جهاد اکبر و جهاد اصغر دانست و گفت: مدیران تا جهاد اکبر و مبارزه با نفس را وجهه همت خود قرار ندهند در جهاد دیگر و امور دنیوی و اداری نیز توفیقی نخواهند داشت.

حجت الاسلام ˈابوالقاسم یعقوبیˈ با سفارش مدیران به پرهیز از توجه به منافع شخصی و گروهی افزود: در سال فرهنگ باید حماسه ای فرهنگی خلق شود، زیرا اگر فرهنگ درست شود اقتصاد، سیاست و همه امور دیگر درست خواهد شد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مصوبه سال 86 دولت نهم مبنی بر تخصیص سه هزار و 750 پست برای تکمیل چارت سازمانی دستگاه های استان گفت: متاسفانه هنوز هزار و 700 مورد از آن پست ها خالی است.

ˈموسی الرضا ثروتیˈ افزود: با پیگیری هایی که در مرکز صورت گرفت مقرر شد تا شهریور 92 هزار و 500 نیروی دیگر جذب دستگاه های استان شوند که آن هم عملی نشد.

دیگر نماینده شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس نیز ازدواج جوانان را از دغدغه های کنونی این قشر برشمرد و گفت: پیشنهاد می کنم دولت از محل بودجه کلان طرح سلامت به هر جوان 50 میلیون ریال برای ازدواج بدهد.

ˈقاسم جعفریˈ افزود: سلامت جامعه در گرو نگاه درست به نظام خانواده است و بدون سلامت خانواده، همه کارها دچار مشکل خواهد شد. ک/2

626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.