چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رحیم شعبانی صبح چهارشنبه در مراسم تجلیل از سبزپوشان نیروی انتظامی شهرستان رشت که با حضور فرماندار و…

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رحیم شعبانی صبح چهارشنبه در مراسم تجلیل از سبزپوشان نیروی انتظامی شهرستان رشت که با حضور فرماندار و سایر مسئولان شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: سال گذشته میزان وقوع جرم در سطح شهرستان 20 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه امسال در راستای اجرای تدابیر ویژه و همراهی مسئولان وقع سرقت در سطح شهرستان رشت 16 درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: بر این اساس حوزه کشفیات سرقتی 102 درصد با افزایش روبرو بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت ادامه داد: طی سال گذشته کشفیات انواع مواد مخدر در سطح شهرستان 35 درصد رشد داشته و این درحالیست که 780 معتاد پرخطر دستگیر و مراکز ترک اعتیاد تحویل داده شده اند تا از ناهنجاری های اجتماعی کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سال جاری میزان کشفیات مشروبات الکلی با افزایش 114 درصدی روبرو بوده است، گفت: در این راستا 21 هزار انواع مشروبات الکلی از سطح شهرستان رشت جمع آوری شده است.

شعبانی با تاکید بر اینکه در بخش برخورد با محصولات ضد فرهنگی نیز 70 هزار قلم از انواع محصولات ضد فرهنگی کشف و ضبط شد، افزود: شعار هفته نیروی انتظامی با عنوان “پلیس، تلاش جهادی، اقتدار و کارآمدی” بر گرفته از شعار نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری است.

وی درباره برنامه های هفته نیروی انتظامی شهرستان رشت در سال جاری اظهار داشت: دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، گلباران مزار شهدا، دیدار با مسئولان، برگزاری نشست با نخبگان و اساتید دانشگاه ها، کوهپیمایی و همایش پیاده روی خانوادگی با اهدای جوایز ارزنده مهمترین برنامه های این هفته  را شامل می شود.

رئیس عقیدتی – سیاسی نیروی انتظامی شهرستان رشت نیز با تبریک هفته نیروی انتظامی در این مراسم گفت: با تاسی از فرمایشات پیامبر عالیقدر اسلام مسئولان باید تا می توانند در خدمت زسانی به مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی مهدیزاده افزود: امنیت مهمترین مسئله در جامعه است چرا که بدون وجود این نعمت بزرگ الهی حتی نماز جمعه نیز به شکوه برپا نمی شود.

وی یادآور شد: امروز برکت نظام و رهبر معظم انقلاب که ستون فقرات نظام بوده امنیت در جامعه حاکم است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از سبزپوشان نیروی انتظامی شهرستان رشت با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.