جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۸

حسین حاتمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 800 نخبه از دانشگاه های آزاد و دولتی…

حسین حاتمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 800 نخبه از دانشگاه های آزاد و دولتی عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان هستند که حدود سه هزار اختراع در بخش های مختلف دارند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این اختراعات به مرحله تولید رسیده و تجاری سازی شده، گفت: پذیرش، شناسایی نخبگان و حمایت از طرح های آنان برای انبوه سازی از وظایف اصلی این باشگاه است.

حاتمی اظهارکرد: تحصیل در مقاطع بالاتر بدون آزمون،اولویت داشتن نخبگان برای استخدام هیات علمی و افزایش حقوق یک و نیم برابری در مقایسه با سایر افراد، کاهش خدمت سربازی و پرداخت پژوهانه به آنان از حمایت های باشگاه پژوهشگران جوان است.

وی عنوان کرد: بر اساس شاخص های پنج سند راهبردی کشور شامل سند چشم انداز ایران در افق 1404، سند راهبردی شورای انقلاب فرهنگی در رابطه با نخبگان، اساسنامه بنیاد ملی نخبگان، آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی و اساسنامه باشگاه پژوهشگران و نخبگان جداول امتیازی برای انتخاب استعدادهای درخشان و نخبگان تدوین شده است.

وی افزود: چنانچه افراد 70 امتیاز از این جدول ها کسب کنند به عنوان استعداد درخشان و در صورت کسب 140 امتیاز به عنوان نخبه معرفی خواهند شد.

حاتمی گفت: در آیین نامه جدید محدودیت سنی برای نخبگان برداشته شده به طوری که افراد با کمترین سن و دارای نبوغ و استعداد می توانند تا پایان عمر در باشگاه نخبگان به عنوان عضو باقی مانده و از مزایای نخبگی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در بین استان های فارس و بوشهر با 18 نخبه در رتبه نخست قرار دارد، افزود: استان فارس با 15 نخبه دوم بوده و در استان بوشهر نیز تاکنون نخبه ای شناسایی نشده است.

حاتمی اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد در شناسایی و پذیرش نخبگان از جایگاه مناسبی برخوردار بوده که این امر بیانگر توجه مسوولان این استان به قشر نخبه است.

حسین حاتمی برای شرکت در نشست هم اندیشی روسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر به یاسوج سفر کرد.

671/7533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.