سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۵

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدعلی پورمختار» روز دوشنبه با بیان این که تکلیف 16 پرونده بدهکار بزرگ بانکی در کمیسیون اصل…

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدعلی پورمختار» روز دوشنبه با بیان این که تکلیف 16 پرونده بدهکار بزرگ بانکی در کمیسیون اصل 90 مجلس مشخص شده است، گفت: با پیگیری های کمیسیون اصل 90 مجلس تاکنون 1500 میلیارد تومان از معوقات بانکی تعیین تکلیف شده است.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با یادآوری جلسه مشترک این کمیسیون با بدهکاران بزرگ بانکی اظهار داشت: در این جلسات درباره نحوه وصول بدهی های بانکی تصمیم گیری و نماینده ای به عنوان ناظر بر اجرای این توافقات تعیین می شود.

پورمختار با بیان این که تعداد بدهکاران بزرگ بانکی هزار نفر است که همه آنها دانه درشت نیستند، گفت: 570 دانه درشت بانکی هم جزو همین هزار نفری هستند که پرونده آنها به عنوان مفسد اقتصادی در دستور رسیدگی قرار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بدهکارانی که با رانت به منابع کلان بانکی رسیده اند و اقساط آنها معوق شده از سایر بدهکاران که به دلیل مشکلات اقتصادی بدهکار سیستم بانکی هستند، تفکیک شده اند، گفت: برای ما معلوم است که کدامیک از این بدهکاران با سوءاستفاده به منابع بانکی دست یافته اند.

پورمختار اظهار داشت: این گروه از بدهکاران از سایر بدهکاران جدا شده اند و کمیسیون با مستند سازی و ارایه ادله قوی به قوه قضاییه کمک خواهد کرد تا حکم مناسبی برای آنها صادر شود.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس تاکید کرد: برای برخورد با مفاسد اقتصادی قانون به اندازه کافی وجود دارد و اجرای قوانین از بروز مفاسد اقتصادی در دستگاهها جلوگیری خواهد کرد.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: این کمیسیون به وظایف نظارتی خود عمل می کند تا با کوتاهی هایی که در اجرای قانون صورت می گیرد، برخورد شود.

سیام**2025 **1449

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.