دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، حسین دهقان ظهر امروز در جلسه کمیته های حقوقی، کنسولی و بازرگانی شورای ایرانیان خارج از کشور که در…

به گزارش خبرنگار مهر، حسین دهقان ظهر امروز در جلسه کمیته های حقوقی، کنسولی و بازرگانی شورای ایرانیان خارج از کشور که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: حدود 58 فرصت سرمایه گذاری در استان تهیه شده که به تایید سازمان سرمایه گذاری نیز رسیده است.

وی عنوان کرد: فرصت های سرمایه گذاری تهیه شده در استان در سایت سازمان سرمایه گذاری هم قرار داده شده و سرمایه گذاران علاقمند نیز با مراجعه به این سایت می توانند اطلاعات لازم را در این رابطه کسب کنند.

وی اظهارداشت: پنج تا 10 فرصت سرمایه گذاری را به صورت نمونه در حال بررسی هستیم که در همایش ایرانیان خارج از کشور که قرار شده در کردستان برگزار شود، ارائه دهیم.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی کردستان بیان کرد: مجوزها ومشوق های سرمایه گذاری را بسیاری از دستگاه های اجرایی استان به صورت ناقص به اداره کل امور اقتصادی استان ارسال کردند لذا خود تصمیم به تهیه بروشوری از مجوزهای قانونی کرده ایم تا در اختیار ایرانیان خارج از کشور قرار دهیم.

دهقان اعلام کرد: در کمیته سرمایه گذاری و پنجره واحد علاوه بر ارائه فرصت های سرمایه گذاری به دنبال جذابیت بخشیدن به این فرصت ها نیز هستیم.

تجارت خارجی اولویت شورای استانی ایرانیان خارج از کشور قرار گیرد

معاون تجارت خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان هم در این جلسه گفت: فضای کسب و کار چه از لحاظ بستر و چه در زمینه اعطای مجوزها در استان زیاد مطلوب نیست.

محمدپورنگ ادامه داد: در شرایط فعلی که کشور ما دچار تحریم است شورای ایرانیان خارج از کشور باید زمینه استفاده از استعدادهای بومی را فراهم و اعطای مجوز به سرمایه گذاران خارجی را نیز تسهیل کند.

وی بر اولویت قرار دادن تجارت خارجی در شورای استانی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد و افزود:  در شرایطی که کشور در تحریم قرار دارد صادرات اصل کار باید قرار داده شود.

وی اظهارداشت: برای ایرانیان مقیم خارج از کشور که  آشنا به فضای کسب و کار کشورهای دیگری هستند درصورت تمایل به سرمایه گذاری در ایران اگر به خاطر گرفتن مجوز فعالیت چندماهی معطل شوند قطعا علاقمندی خود را ازدست داده و حاضر به فعالیت نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *