چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۰۵

سلامت نیوز: همزمان با ششمين روز از هفته تأمين‌اجتماعي مديران سازمان تأمين‌اجتماعي به ديدار كارگران كوره‌پزخانه‌هاي پاكدشت رفتند تا مشكلات اين افراد زحمتكش…

سلامت نیوز: همزمان با ششمين روز از هفته تأمين‌اجتماعي مديران سازمان تأمين‌اجتماعي به ديدار كارگران كوره‌پزخانه‌هاي پاكدشت رفتند تا مشكلات اين افراد زحمتكش كه در گرماي تابستان و با زبان روزه مشغول تلاش و فعاليت هستند را از نزديك ببينند.

دكتر سيدتقي نوربخش، مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي در اين بازديد، گفت: هر ريال از منابع سازمان حاصل عرق جبين كارگران است و مديران و كاركنان تأمين‌اجتماعي بايد قدردان توفيق خدمت به اين افراد زحمتكش باشند.
وي گفت: در گرماي سوزان آفتاب تابستان و با زبان روزه بسياري از افراد حتي نمي‌توانند در اين كارگاه بايستند، اما كارگران در اين شرايط نامناسب مشغول كاري سخت و طاقت‌فرسا هستند.
دكتر نوربخش در گفت‌وگو با كارگران اين كوره‌پزخانه‌ها از وضعيت بيمه آنان سئوال مي‌كرد و از اين مسئله كه اكثر آنان در رابطه با مسائل بيمه‌اي خود با مشكلاتي مواجه هستند، اظهار تأسف كرد.
وي مقررات مربوط به روابط كار و همچنين مسائل و مشكلات مربوط به تأمين‌اجتماعي را از جمله دلايل عدم برخورداري كامل كارگران كوره‌پزخانه‌ها از پوشش بيمه‌اي دانست و گفت: رفع اين مشكل نيازمند همكاري سازمان تأمين‌اجتماعي و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ما در تأمين‌اجتماعي با آغوش باز آماده همكاري براي رفع اين مشكلات هستيم.
دكتر نوربخش پس از اين بازديد در جلسه‌اي با حضور نماينده مردم پاكدشت در مجلس شوراي اسلامي خدمت به كارگران و اقشار محروم جامعه را از افتخارات مديران و كاركنان تأمين‌اجتماعي برشمرد و گفت: بايد قدر اين توفيق را بدانيم و همواره پيگير رفع مسائل و مشكلات مردم باشيم.
وي بر ارتقاء‌خدمات بيمه‌اي و درماني تأمين‌اجتماعي در پاكدشت تأكيد كرد و گفت: شعبه تأمين‌اجتماعي پاكدشت با كمبود نيرو مواجه است كه در آزمون استخدامي آينده براي جبران اين كمبود اقدام مي‌شود.
دكتر نوربخش بهبود خدمات درماني تأمين‌اجتماعي را نيز مورد تأكيد قرار داد و اظهار داشت: براي ارتقاي خدمات درماني برنامه نظام ارجاع تأمين‌اجتماعي در هيأت‌مديره اين سازمان درحال بررسي است كه با اجراي اين برنامه شاهد تحول جدي در حوزه درمان خواهيم بود.
وي با بيان اينكه فضاي اداري و درماني موجود در پاكدشت براي خدمت به بيمه‌شدگان نسبتاً مناسب است، افزود: با جذب كادر درماني و تهيه تجهيزات پزشكي موردنياز امكان ارتقاء خدمات درماني نيز در اين مركز امكان‌پذير است.
فرهاد بشيري، نماينده مردم پاكدشت در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه گفت: كارگران اين منطقه نيازمند حمايت بيشتر هستند و سازمان تأمين‌اجتماعي به عنوان يك سازمان خدوم مي‌تواند با گسترش خدمات خود امكان رضايتمندي بيشتر كارگران را فراهم كند.
وي ارتقاء درمانگاه پاكدشت و بهبود خدمات آن را مورد تأكيد قرار داد و اظهار داشت: كارگران ساختماني نيز در اين منطقه درخواست‌هاي زيادي براي بهره‌مندي از خدمات تأمين‌اجتماعي دارند كه اميدواريم امكان بهره‌مندي بيشتر آنان از اين خدمات فراهم شود.
غلامرضا عباسي، رئيس كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگران نيز با اشاره به مشكلات كارگران كوره‌پزخانه‌ها، گفت: بسياري از اين كارگران با وجود سال‌هاي طولاني كار در اين كارگاه‌ها از سابقه بيمه مناسبي برخوردار نيستند.
وي با بيان اينكه رسيدگي به وضعيت كارگران كوره‌پزخانه‌ها نيازمند همكاري و هماهنگي بيشتر دستگاه‌هاي مختلف است، اظهار داشت: براي تحقق اين موضوع نيازمند تهيه دستورالعمل خاصي هستيم كه اميدواريم در آينده نزديك محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *