پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۹

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از تشکیل کمیته‌های حقیقت یاب درباره 59 افسری که از خدمت فرار کرده‌اند و ارجاع آنها به دادگاه‌های…

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از تشکیل کمیته‌های حقیقت یاب درباره 59 افسری که از خدمت فرار کرده‌اند و ارجاع آنها به دادگاه‌های نیروهای امنیت داخلی برای اخراج از خدمت خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، نوری مالکی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح اعلام کرد که شوراهای حقیقت یابی درباره 59 افسر و ارجاع آنها به دادگاه‌ها تشکیل شده است.

قاسم عطا، سخنگوی دفتر فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که افسران مشمولین بازپرسی و محاکمه در جریان حملات استان نینوا از خدمت فرار و پست‌های نظامی خود را ترک کرده‌اند.

لیست کسانی که به دادگاه‌ها ارجاع داده می‌شوند شامل افسران برجسته ارتش و پلیس در سطوح مختلف پلیس فدرال، گارد مرزی و افسران استان‌های نینوا، کرکوک، صلاح الدین و دیالی است.

این تصمیم بر اساس ماده سوم قانون مجازات نیروهای امنیت داخلی مصوب سال 2008 است که بر اساس آن هرگونه فرار از خدمت یا تحویل پست به گروه‌های مخالف مراکز پلیس با مجازات اعدام روبرو خواهد بود.

نوری مالکی پیشتر چهار فرمانده نظامی را از پست‌های خود برکنار کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.