یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به روند اجرای طرح جامع روستایی در استان اشاره کرد و…

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به روند اجرای طرح جامع روستایی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح از سال 84 در لرستان اجرایی شد که در آن برای ساخت هر واحد روستایی مبلغ پنج میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد در اختیار روستاییان قرار می گرفت.

وی افزود: با توجه به سیاست دولت مبنی بر مهار تورم از سال 92 برای طرح جامع روستایی اعتباری در نظر گرفته نشد که امسال این طرح دوباره فعال شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان عنوان کرد: در طرح جامع روستایی ساخت 200 هزار واحد روستایی در کشور مجدد مصوب شده است که برای ساخت هر واحد 15 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

خاکی پور سهمیه لرستان برای اجرای طرح جامع روستایی را شش هزار واحد برشمرد و بیان داشت: اگر بانک های استان همکاری لازم را با بنیاد مسکن لرستان داشته باشند سعی می کنیم تقاضاهای مردم را به صورت 100 درصد پوشش دهیم و مشکلی در اجرای این طرح نداریم.

وی تصریح کرد: از سال 74 که طرح مقاوم سازی واحدهای روستایی آغاز شد تا سال 84 حدود 20 هزار و 158 واحد در لرستان مقاوم سازی شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با اشاره به اینکه قرار بود 101 هزار و 499 واحد مسکن روستایی در لرستان مقاوم سازی شود بیان داشت: از این تعداد تا کنون 96 هزار واحد در لرستان مقاوم سازی شده است.

خاکی پور دراینباره افزود: در زلزله سال 85 لرستان نیز حدود 29 هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شد و 52 هزار واحد نیز در بحث طرح ویژه مقاوم سازی شده است.

وی گفت: در شهرستان الیگودرز بدلیل وضعیت معیشتی مردم و بعد مسافت مقاوم سازی مسکن روستایی از متوسط استانی کمتر بوده و کمترین واحد روستایی در این شهرستان مقاوم سازی شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان متوسط مقاوم سازی مسکن روستایی در لرستان را 59 درصد دانست و افزود: در برخی از شهرستان ها این رقم به 72 درصد می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.