پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۹

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، شما می توانید با استفاده از یک رزومه ی خوب، بهتر کردن مهارت ها در مصاحبه های…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، شما می توانید با استفاده از یک رزومه ی خوب، بهتر کردن مهارت ها در مصاحبه های استخدامی و استفاده از منابع مختلف کاریابی شانس خود را برای پیدا کردن یک شغل خوب افزایش دهید.

پیدا کردن یک شغل خوب نیاز به تلاش و پشتکار زیاد دارد.

اما چند نکته ی خوب می تواند به شما تا بهتر و سریع تر بتوانید از فرصت های شغلی استفاده کنید.

1- ابتکار عمل:

شما باید به دنبال کار باشید تقریبا خیلی از فرصت های شغلی خوب هستند که در آگهی ها وجود ندارند و شما باید خودتان با کار کردن در شرکت های کوچکتر کم کم کسب تجربه کرده و به فرصتهای شغلی بهتر دست پیدا کنید خیلی از افرادی که شغل و درآمد خوبی دارند از ابتدا به عنوان کارآموز و با درآمد کم مشغول به فعالیت شدند.

2- خلاقیت داشته باشید:

سعی کنید برای نوشتن رزومه و یا مصاحبه های استخدامی متفاوت عمل کنید مثلا رزومه ی خود را با کیفیتی بیش از کیفیت دیگر رزومه ها بنویسید و یا در مصاحبه های استخدامی انگیزه و علاقه ی فراوان برای صحبت و گفت و گو با مدیر و کارفرما داشته باشید.

در این صورت کمتر احساس کسلی یا بی انگیزه گی که خیلی از کارجویان در زمان مصاحبه های استخدامی دارند در شما وجود نخواهد داشت و این باعث میشود که شانس شما برای استخدام بیشتر شود.

3- استفاده از منابع آنلاین:

منابع کاریابی که به صورت آنلاین هستند بهتر می توانند فرصت های استخدامی را در اختیار کارجویان قرار دهند خیلی از شرکت ها نیز از منابع آنلاین برای جذب کارمند استفاده می کنند چون دسترسی به اینترنت راحت تر و سریع تر از دیگر منابع است بنابراین بهتر است از سایتهای کاریابی و یا ارسال رزومه به شرکتها و سازمانهایی که برای استخدام نیروی کار لازم دارند استفاده کنید.

4- مهارتهای خود را افزایش دهید:

داشتن یک رزومه ی خوب و تجربیات برای پیدا کردن یک شغل خوب لازم است اما بدون داشتن مهارت نمی توانید از فرصت های استخدامی استفاده کنید مهارت ها نقش مهمی را در پیدا کردن یک شغل خوب دارند چون یک کارفرما بیشتر روی توانایی ها و قابلیت های شما در کار تمرکز می کند بنابراین مهارت ها در کار چه در مشاغلی که نیاز به کار با دستگاه های فنی دارد و چه در مشاغلی که نیاز به کار با نرم افزارها دارد داشتن توانایی و داشتن این مهارت ها بسیار مهم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.