جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، مجید آقایی عصر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران در شهرداری مجن با تاکید بر اهمیت اشتغال زایی در…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید آقایی عصر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران در شهرداری مجن با تاکید بر اهمیت اشتغال زایی در رشد اقتصادی منطقه افزود: یکی از راهکارهای مناسب در استفاده از آب مورد مصرف در بخش کشاورزی پرورش ماهی و توسعه آبزی پروری است.

وی با بیان این مطلب که شهرداری برای استفاده بهینه و چند منظوره از منابع آبی، طرح آبزی پروری و پرورش ماهی قزل آلا را دردستور کارخود قرارداده خاطر نشان کرد: تعداد شش استخر هشت ضلعی با ظرفیت هر کدام سه تن و در مجموع 18 تن ماهی در قسمت شمالی مزارع و مجتمع كشت و صنعت شهرداری درحال ساخت است.

شهردار مجن اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت استخر مذکور را 800 میلیون ریال دانست و تصریح کرد: این استخر ها در آینده نزدیک به صورت سنتی به بهره برداری خواهند رسید و چنانچه ادارات زیربط همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند این استخر ها تبدیل به استخرهای صنعتی شده و ظرفیت آن تا 70 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

آقایی در پایان عنوان کرد: بهره وری منابع آبی، تولید گوشت ماهی به عنوان غذای سالم، ایجاد اشتغال، کمک به اقتصاد شهرداری و بهبود تولیدات زراعی و باغی از طریق غنی شدن آب کشاورزی از مزایای اقتصادی پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.