جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، علی احسانی، شامگاه پنجشنبه در گفتگو با رسانه های استان، گفت: در یکسال اخیر باحضور دولتمردان دولت تدبیر و…

به گزارش خبرنگار مهر، علی احسانی، شامگاه پنجشنبه در گفتگو با رسانه های استان، گفت: در یکسال اخیر باحضور دولتمردان دولت تدبیر و امید به ویژه دکتر فلاح و تیم اقتصادی وی شرایط خوبی برای ارتقا بخش خصوصی فراهم شد.

وی اظهار کرد: امروز 6 تفاهم نامه بین اتاق بازرگانی مازندران و کشور عمان امضا شد که در آن برگزاری نمایشگاه مشترک، فعالیتهای تجاری، تبادل علمی درحوزه های مربوط به خدمات مختلف بخش خصوصی از جمله گردشگری و صادرات میوه و سایر اقلام غذایی توافق و در کنار آن دو قرارداد در تامین مواد پروتئینی و ساخت تکنولوژی زنجیره بخش طیور امضا شد.

احسانی با اشاره به تفاهم نامه های امضا شده افزود: یک تفاهم نامه در حوزه دانش فنی پرورش گل و گیاه و در همین راستا صادرات گل و گیاه امضا شد و جدا از آن بحث دانش فنی و تکنولوژی و آموزش، جداگانه تفاهم نامه دیگری امضا شد.

وی بیان کرد: تلاش است تبادل هیئت های مشترک با کشور عمان بیشتر صورت گیرد  و درنهایت فضای سیاسی برای فعالین بخش خصوصی چه در داخل و خارج فراهم شود.

وی تصریح کرد: آن ها در این مدت کوتاهی که در استان بودند به این نتیجه رسیدند که می توانند از ظرفیت های استان های شمالی حداکثر استفاده را ببرند، زیرا عمان کشور باظرفیتی است و ظرفیت مالی بالایی دارند و به دلیل شرایط آب و هوایی به مواد غذایی نیازمندند و با توجه به بازدیدهایی که داشتند ظرفیتهای استان مورد قبول آنها شد.

معاون برنامه ریزی استان تاکید کرد: انتظار ما از این تفاهم نامه ها به این معنی نیست که صرفا ارائه خدمات فنی  و صادرات مواد غذیی دهیم بلکه در کنار آن انتظار سرمایه گذاری مشترک از بخش خصوصی را داریم.

احسانی با اشاره به اینکه درسال گذشته امکان صادرات مرغ را نداشتیم و حتی واردات داشتیم، افزود: امسال صادرات طیور داریم ، امروز دو تفاهم نامه امضا شد که قرارداد صادرات گل وگیاه و حوزه زنجیره طیور است.

وی اظهار داشت: این ظرفیت را ایجاد کردیم که امروزه صادرات گوشت سفید داریم و این امر باعث بالا رفتن کیفیت تولید محصولات و کاهش قیمت می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید یک هیئت از کشور ایتالیا از مازندران اشاره کرد و افزود: این هیئت برای بررسی سرمایه گذاری در حوزه انرژی، راه آب و فاضلاب، ریل غرب استان و در نهایت حوزه زیرساختی علاقمند بودند که ضمن بازدید از چند منطقه این امکان فراهم شد تا دریک نشست رسمی باحضور مدیران دستگاه اجرایی درمباحث صنعتی استان بویژه حوزه برق و انرژی، کشاورزی، آب و فاضلاب و تامین آب شرب شهری وتامین منابع آب وحوزه صنعت تفاهمات اولیه صورت گرفت و درنهایت منتظریم پس از یک وقفه بیست روزه مجددا هیئت رسمی وارد استان شوند.

احسانی تصریح کرد: با توجه به استقبال هیئت ایتالیایی تفاهم ها از جنس اجرا بوده و محوریت آن را به عهده مرکز سرمایه گذاری استان با حضور مدیر کل استانداری گذاشتیم.

وی ابراز امیدواری کرد، مردم خوب استان از این ارتباطات حمایت کنند تا به سرانجام برسد.

غلامرضا عشریه رییس اتاق بازرگانی مازندران هم با اعلام اینکه امروز چهار بازدید در برنامه کاری ما بود افزود: از باغ نمونه کیوی، تله کابین ،شهرک صنعتی ،شرکت نفت و گاز ویک شرکت سرمایه گذاری بازدید داشته و هیئت عمانی از نزدیک بامجموعه های گردشگری وصادراتی استان آشنا و آخرین توانمندی های صادراتی مازندران را از نزدیک مشاهده کردند.

عشریه با اشاره به ابراز علاقمندی رییس هیئت عمانی به تداوم این دیدارها و بازدید یک هیئت ایرانی از عمان گفت: امیدواریم با توجه به ویژگی های مشترک ایران و عمان شاهد توسعه تجارت وصادرات دو کشور باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.