شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۸

جانشین سازمان حج و زیارت خراسان شمالی گفت: طی سال جاری شش نفر از زائرین حج تمتع به علت همراه داشتن مواد مخدر…

جانشین سازمان حج و زیارت خراسان شمالی گفت: طی سال جاری شش نفر از زائرین حج تمتع به علت همراه داشتن مواد مخدر از سفر به خانه خدا بازماندند.

رضا فیروزه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: طی سال جاری شش نفر از زائرین شامل پنج نفر مرد و یک نفر زن به سبب حمل مواد مخدر به همراه خود، هنگام اعزام به حج تمتع در فرودگاه مشهد از سفر بازماندند.

وی با ذکر این که این افراد برای اولین بار به مدت یک تا پنج سال از سفر به خانه خدا محروم می‌شوند، ادامه داد: طی سال گذشته نیز پنج نفر به علت همراه داشتن مواد مخدر به مکه مکرمه اعزام نشدند.

فیروزه با ذکر این که امسال 800 نفر در قالب حج تمتع، خانه خدا را زیارت می‌کنند، افزود: از مجموع این تعداد 775 نفر را زائرین و مابقی را عوامل اجرایی تشکیل می‌دهند.

وی با بیان این که شش کاروان از استان به عربستان اعزام می‌شوند، ادامه داد: چهار کاروان از مرکز استان و هر یک از شهرستان‌های شیروان و اسفراین نیز یک کاروان به این سفر اعزام می‌شوند.

فیروزه با ذکر این که بیش از 55 درصد از زائرین استان در رده سنی بین 50 تا 70 سال قرار دارند‌، عنوان کرد: بیشترین زائر خانه خدا در استان 80 سال سن و کمترین آن 30 سال سن دارد.

وی با اشاره به این که مدت حضور زائرین در عربستان 30 روزه است، خاطرنشان کرد: همه پرواز‌ها از ایستگاه پروازی مشهد انجام می‌شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *