چهارشنبه، ۰۴ آذر ۹۴ - ۰۳:۱۲

میهن پست – در دنیا خیلی از عکاس های حرفه ای سال ها تلاش می کنند که بتوانند از یک سوژه عکس هایی…

میهن پست – در دنیا خیلی از عکاس های حرفه ای سال ها تلاش می کنند که بتوانند از یک سوژه عکس هایی بی نقص و تمام عیار تهیه کنند درست همانند تلاش چندید ساله یک عکاس محیط زیست بنام Alan McFadyen که از سال ۲۰۰۹ به مدت شش سال همواره سعی خود را برای ثبت لحظه شکار یک مرغ ماهی خوار و  به هنگام شیرجه زدن در آب ماندگار کرد.

به عبارتی دیگر  و به گفته این عکاس وی بعد از ۷۲۰ هزار عکس و  ۴۲۰۰ ساعت زمان بالاخره توانست یک عکس تمام عیار از غواصی مرغ ماهیخوار هنگاهی که با شیرجه مستقیم به درون  آب می رود بدون چلپ چلوپ آب تهیه کند.

مک فایدن عکاس در این باره می گوید : عکسی که من تصمیم داشتم از این مرغ ماهی خوار تهیه کنم، نیازمند این بود که علاوه بر اینکه بایستی برای تهیه این عکس هم در محل مناسبی قرار می گرفتم و هم بایستی خود پرنده هم کار شکار خودش را کاملا درست انجام می داد.

بنابراین من بیشتر مواقع به محل تهیه عکس مراجعه می کردم و بارها می شد که در یک حضور با ۶۰۰ عکس تنیجه ای از این کار به دست نمی آوردم و  حتی یکی از آن عکس ها هم خوب از آب در نمی آمدند. اما اکنون که موفق شدم عکس مورد نظرم را از این سوژه زیبا تهیه کنم خوشحالم.

با هم تصاویری زیبا و دیدنی را از این سوژه دردسر ساز را در میهن پست تماشا می کنیم .

منبع: boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *