چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۶

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل محیط زیست استان زنجان گفت: دادگاه زنجان یک شکارچی متخلف را به تحمل شش سال و شش ماه حبس…

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل محیط زیست استان زنجان گفت: دادگاه زنجان یک شکارچی متخلف را به تحمل شش سال و شش ماه حبس محکوم کرد.

علی شمس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، از محکومیت متخلف شکار سه قطعه کبک و یک خرگوش به تحمل شش سال و شش ماه حبس از سوی دادگاه عمومی زنجان خبر داد.

وی تصریح‌ کرد: این متخلف به سبب شکار غیرمجاز سه قطعه کبک و یک خرگوش به تحمل شش ماه حبس، حمل سلاح غیرمجاز به تحمل دو سال حبس، تهدید مأموران یگان به تحمل دو سال حبس و تمرد نسبت به مأموران دولت در حین انجام وظیفه به تحمل دو سال حبس، که جمعاً به مدت شش سال و شش ماه حبس قطعی محکوم شده است.

وی افزود: این فرد متخلف درگذشته نیز دارای یک فقره سابقه محکومیت کیفری در زمینه شکار و صید در سال 1384 بوده است.

شمس با اشاره به اینکه پس از اصلاح قانون، مجازات‌ها افزایش یافته است، گفت: با حمایت قاطع قانون می‌توان از محیط‌زیست حفاظت کرد.

وی خاطرنشان ‌کرد: از شکارچیان انتظار داریم با داشتن مجوز شکار و اسلحه مجاز و در زمان تعیین شده برای شکار با اخذ مجوزهای لازم نسبت به آن اقدام کنند، در غیر این صورت با وجود همکاران محیط‌بان که به صورت شبانه‌روزی در مناطق حضور دارند و کمک افراد محلی و دوست‌داران محیط زیست با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *