یکشنبه، ۰۵ دی ۹۵ - ۰۸:۰۶
6 سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری

۶ سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری در حالی به زمین رسید است که محققان این سیگنال های رادیویی را از مکانی بسیار…

۶ سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری در حالی به زمین رسید است که محققان این سیگنال های رادیویی را از مکانی بسیار دورتر از کهکشان راه شیری دریافت کرده اند. این در حالی است که در ماه مارس سال جاری نیز دانشمندان ۱۰ سیگنال قدرتمند رادیویی از همین منطقه دریافت کرده بودند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این ۶ سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری که به زمین رسید است در واقع امواج سریع رادیویی FBR گریزان ترین و انفجاری ترین سیگنال هایی هستند که تاکنون در فضا کشف شده اند. آن ها فقط چند میلی ثانیه طول می کشند. اما انرژی که آن ها در مدت زمانی کوتاه آزاد می کنند ، به اندازه انرژی است که خورشید طی یک روز تولید می کند. درهرحال دانشمندان با وجود قدرت خارق العاده این سیگنال ها هنوز نحوه شکل گیری آنها را نمی دانند.

6 سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری

البته دلیل دانش کم انسان درباره FBR ها ناشناخته بودن آن ها نیست. دانشمندان تخمین می زنند روزانه حدود دو هزار FBR در سراسر جهان به وجود می آید اما چون عمر کوتاهی دارند، ردیابی آن ها کار مشکلی خواهد بود.

این درحالی است که دانشمندان در سال ۲۰۰۷ میلادی FBR را کشف کردند و در اوایل سال جاری دانشمندان توانستند به اندازه ای فعالیت های خود را سرعت بدهند تا این سیگنال ها را به طور واقعی دریافت کنند.

[highlight]منبع : sciencealert[/highlight]

2 دیدگاه برای “سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری به زمین رسید ؟!”

  1. مرتضی گفت:

    خارج از کهکشان شیری یعنی دقیقا کجا؟؟؟

  2. گلرخ گفت:

    حالا که این سیگنال ها به زمین رسیدن برای زمینی ها یا حیات زمین خطری داره یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.