سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۳

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین مهدی اسماعیلی مدیرگروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اعلام این خبر گفت: تنظیم نهائی موسوعه های حضرت…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین مهدی اسماعیلی مدیرگروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اعلام این خبر گفت: تنظیم نهائی موسوعه های حضرت زهرا(س)، امام مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام هادی(ع)، عسکری (ع) و حضرت مهدی(عج) صورت گرفته و جهت انتشار تحویل واحد نشر شده است.

وی افزود: در موسوعه جدید حضرت صدیقه سلام الله علیها حدود 90 حدیث به چاپ اول آن و به موسوعه امام مجتبی(ع) حدود 400حدیث اضافه شده است.

حجت الاسلام اسماعیلی با ارائه توضیحاتی در مورد باقی موسوعه ها خاطر نشان کرد:از دیگر موسوعه های آماده نشر، موسوعه حضرت سجاد (ع) است که این اثر پر برکت با دگرگونی های لازم برای اولین بار جهت نشر به دفتر پژوهشکده تقدیم شد.

این مدیر پژوهشی اذعان داشت: موسوعه امام هادی(ع)  با اضافه شدن حدود 130 حدیث و امام عسکری(ع) حدود 180 حدیث برای بار دوم آماده نشر شد و موسوعه کلمات امام عصر(ع)  آخرین موسوعه از سلسله موسوعه های کلمات معصومین(ع) بود که در هفت فصل با 332 سخن و در 528 صفحه، تنظیم و تکمیل شد.

مدیر گروه حدیث پژوهشکده تاکید کرد: در این مرحله بخشی از احادیث افزوده شده به موسوعه حضرت زهرا وامام مجتبی(ع) و همچنین مقدمه های بخش عربی به زبان فارسی ترجمه شد. تنظیم وتطبیق احادیث تمام موسوعه های بخش فارسی با بخش عربی از دیگر فعالیت های این گروه در سال 92 بود.

حجت الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: طرح جدید پیشنهادی به گروه حدیث تدوین و جمع آوری خطبه های حضرات معصومین(ع) در یک مجموعه بود که مطالعه همه جانبه این طرح و تهیه پیش نویس آن درآخرین روزهای پایان سال 92 شروع شد که هم اکنون در حال انجام است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.