شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضا مرادی عصر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح اورژانس هوایی لرستان در جمع خبرنگاران به ویژگی های هلیکوپتر…

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضا مرادی عصر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح اورژانس هوایی لرستان در جمع خبرنگاران به ویژگی های هلیکوپتر مورد استفاده برای اورژانس هوایی مستقر در خرم آباد اشاره کرد و اظهار داشت: بالگرد مورد نظر حدود 50 میلیارد تومان ارزش دارد که متعلق به جمعیت هلال احمر کشور بوده و سهمیه آن در اختیار هلال احمر استان لرستان قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: استفاده از این اورژانس هوایی تنها منحصر به استان لرستان نبوده و در هر استان دیگری که اتفاقی رخ دهد برای کمک رسانی به نقطه مورد نظر فرستاده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان اضافه کرد: آشیانه امدادی برای استقرار بالگرد اورژانس هوایی تحت عنوان مجتمع امدادی هوایی در منطقه بام لرستان در نظر گرفته شده است که هم اکنون اجرای محل مذکور در مرحله فونداسیون بوده و حدود 103 هزار و 750 متر زمین برای آن در نظر گرفته شده است.

مرادی حجم اعتبار مورد نیاز برای ساخت مجتمع امدادی هوایی را حدود 9 میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: تاکنون 6 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پروژه مجتمع امدادی هوایی جذب شده است و تکمیل این پروژه سه میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مجتمع امدادی هوایی در کشور حرف اول را می زند عنوان کرد: علت این امر این است که ما در طراحی نقشه این مجتمع از تمامی نقشه های تیپ پروژه های امدادی سایر استان ها استفاده کرده و با رفع نواقص آنها توانسته ایم یک نقشه جامع را طراحی کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان لرستان افزود: نقشه هایی که برای طراحی مجتمع امدادی هوایی لرستان در نظر گرفته شده است به عنوان نقشه تیپ تمام استان هایی که فاقد آشیانه امداد هوایی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

مرادی گفت: اگر استانداری لرستان همکاری لازم را با هلال احمر داشته باشند پیش بینی می شود کار احداث مجتمع امدادی هوایی لرستان تا پایان خرداد ماه 94 به اتمام برسد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.