چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۴:۲۹

ˈکامیار رسولیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان محصول از سطح750 هکتار باغ این شهرستان برداشت شده…

ˈکامیار رسولیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان محصول از سطح750 هکتار باغ این شهرستان برداشت شده که زرد آلوی این منطقه از نظر طعم و کیفیت در استان یزد مقام اول را به خود اختصاص داده است.

این مسوول اظهار کرد: شهرستان خاتم به لحاظ شرایط اقلیمی مناسب از قطب های کشاورزی و باغداری استان یزد بشمار می رود و در زمینه تولید زردآلو نیز بدلیل پیش رسی این محصول و مرغوبیت آن از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است.

رسولی خاطرنشان کرد: طوفان و سرما زدگی سالجاری به 25 درصد از باغهای زردالو این شهرستان خسارت وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی خاتم اضافه کرد: زردآلوی این شهرستان باتوجه به کیفیت مرغوب روانه بازار مصرف در استانهای مختلف کشور از جمله بندر عباس، کرمان، اصفهان و فارس می شود.

وی ادامه داد: تخم گردی، خیاری، شدو ارقام زرآلو بومی این شهرستان هستند و پیش بینی می شود با توجه به کیفیت و مرغوبیت 15تن در هر هکتار و در بعضی از باغها تا 20 تن زردآلو برداشت شود.

رسولی بابیان اینکه، با توجه به شرایط آب و هوایی امسال کار برداشت این محصول تا اواسط تیرماه ادامه خواهد داشت، پیش بینی کرد، تولید زردآلو خاتم امسال به11هزار تن برسد.

این مسوول افزود: روستای احمد آباد و قدمگاه، حسن قرائی، قنات تاج آباد و چاهک از بخش مرکزی خاتم بیشترین زردآلوی این شهرستان را تولید می کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از محصول یاد شده بصورت سنتی فرآوری و با عنوان برگه های زردآلو روانه بازار مصرف می شود.

11هزار هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان خاتم به محصولات زراعی و 17هزار هکتار آن به باغ اختصاص دارد. ک3

7538/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.