پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یاراحمدی ظهر پنج شنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری همایش “بررسی موانع توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یاراحمدی ظهر پنج شنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری همایش “بررسی موانع توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی لرستان” با بیان اینکه دبیرخانه برگزاری این همایش به پارک علم و فناوری استان واگذار شده است اظهار داشت: در این راستا کمیته های مورد نظر برای برگزاری این همایش از سوی پارک علم و فناوری پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه در طراحی کمیته های همایش سند توسعه استان را به عنوان سند مبنا مورد استناد قرار گرفته است ادامه داد: باید به سمتی برویم که در این همایش به چند سوال اساسی پاسخ داده شود که مهم ترین سوالات این است که توانمندی موجود در استان برای توسعه چیست، چقدر این قابلیت ها تبدیل به شایستگی شده و چقدر تا حد مطلوب در این زمینه فاصله داریم.

یاراحمدی با بیان اینکه در زمینه تبدیل توانمندی ها به شایستگی دچار مشکل هستیم و بخشی از این قابلیتها بالقوه باقی مانده است افزود: از طرف دیگر بخشی از این ظرفیتها که تبدیل به شایستگی برای استان شده هنوز به مرحله رقابت پذیری نرسیده است.

وی با بیان اینکه این مشکل در همه حوزه های مختلف اعم از گردشگری، کشاورزی، صنعت و … وجود دارد یادآور شد: برگزاری این همایش با رویکرد علمی و کاربردی می تواند به شناسایی بخشی از موانع توسعه استان کمک کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان با اشاره به معرفی اعضای کمیته های همایش به همراه اعضای هیئت علمی متخصص در هر حوزه ادامه داد: انتظار می رود برای استمرار روند علمی همایش بخش عمده ای از اعضای کمیته ها را متخصصان حوزه توسعه تشکیل دهند.

یاراحمدی با بیان اینکه در انتخاب اعضای هیئت علمی همایش می توان از اساتید خارج استان نیز استفاده کرد گفت: توقع می رود که وزن اعضای کمیته ها به سمت استفاده از نیروهای علمی و تخصصی بیشتر باشد.

وی با اشاره به تشکیل 6 کمیته برای برگزاری همایش افزود: صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و دامپروری، توریسم، فرهنگی و اجتماعی و امنیت، آموزش و پژوهش و فناوری از جمله کمیته های این همایش است.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان انتخاب محورها و موضوعات همایش را از دیگر اولویتهای بعدی در این زمینه دانست و گفت: برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاهی از توانمندی ها و نیازمندی استان به صورت توام در حاشیه این همایش صورت خواهد گرفت.

یاراحمدی با بیان اینکه این همایش به صورت دو روزه برگزار می شود، یکی از مشکلات استان را جزیره ای عمل کردن دانست و ابراز امیدواری کرد که با همگرایی دستگاهها بتوان شاهد برآیند خوب این همایش در مسیر توسعه استان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.